fbpx

Strecha nad hlavou je symbolom pohody a bezpečia. Samozrejme, ak hovoríme o kvalitnej streche. Nefunkčnú strechu je potrebné nahradiť novou. Pri výmene starej krytiny myslite na správne zateplenie strechy. Ušetríte si starosti aj financie. Viac sa dozviete v článku.

 

Na východnom Slovensku v okolí Košíc sme boli súčasťou zaujímavej zákazky. Cieľom realizácie bola výmena starej strechy za novú. Pri rekonštrukcii strechy sa často podceňuje výmena starej izolácie. Klient si dal poradiť a výsledkom bola nová krytina spolu s izoláciou.

Súčasťou pôvodnej skladby strechy bola izolácia z minerálnej vaty, ktorú sme zachovali. Rekonštrukcia spočívala v navýšení rezu strechy o 10 cm, aplikácii novej izolácie a položení novej krytiny.

 

Ako prebiehalo zateplenie strechy zhora?

  1. prvý krok spočíval v odkrytí strechy v spolupráci so strechármi. Odporúčame dohodnúť si so strechármi presný termín v závislosti od príchodu izolačnej firmy. V réžii majstrov strechárov bolo aj pripravenie drevenej konštrukcie na striekanú izoláciu. Nasledovalo strhnutie starej asfaltovej fólie kvôli zachovaniu paropriepustnosti celej konštrukcie a navýšenie výšky krokiev o 10 cm

  2. zakrytie fasády, okien, stromčekov zo strany klienta. Odporúčame zakryť všetko, čo chcete ochrániť pred znečistením od PUR peny

  3. na scénu nastupuje izolačná firma. V tomto prípade išlo o aplikáciu striekanej peny zatláčaním v hrúbke 10 cm (v niektorých miestach až 15 cm)
zateplenie strechy
  1. po aplikácii peny sme prešli na zateplenie druhej strany strechy, ktorú medzitým strechári odkryli. Strechári zároveň zakrývali už izolovanú časť strechy. Predišli sme tým navlhnutiu izolantu v prípade dažďa. Vďaka nízkej nasiakavosti PUR peny, nečakaná prehánka izolácii neublíži, na rozdiel od pôvodnej izolácie, ktorá je nasiakavá.
  2. v tomto kroku práca izolačnej firmy skončila. Nasledovalo kompletné zakrytie konštrukcie strechármi. Strechári nainštalovali paropriepustnú (difúznu) fóliu z vonkajšej strany izolantu. Nasledovalo latovanie a kontralatovanie. Vznikla odvetrávacia škára v hrúbke minimálne 8 cm zabezpečujúca prúdenie vzduchu. Izolácia je tak chránená pred vlhkosťou a plesňami. Platí, že čím je menší sklon strechy, tým je menšie prúdenie vzduchu a hrúbku odvetrávacej škáry je potrebné navyšovať
  3. a sme na konci procesu. Výsledkom bola nová krytina s odvetraným hrebeňom pripravená robiť radosť majiteľom
zateplenie strechy

Výhody aplikácie strešnej izolácie zhora

Nezateplenou (alebo zle zateplenou) strechou uniká podstatná časť tepla. Kvalitné zateplenie eliminuje vznik tepelných mostov a únikov tepla. Znižuje riziko kondenzácie a hromadenie vlhkosti v konštrukciách striech. Výmena strešnej izolácie prebieha troma spôsobmi: z vnútornej strany, z vonkajšej strany alebo aplikácia izolácie z priestoru nad klieštinami.  

Najväčšou výhodou rekonštrukcie zhora je, že zákazník nemusí rozoberať interiér. Výmena strešnej izolácie prebieha bez narušenia komfortu bývania. Správnym výberom izolácie dokážeme predĺžiť životnosť strechy a zabezpečiť vyšší tepelný odpor. Na izoláciu sme v tomto prípade použili mäkkú striekanú penu H2Foam Lite s otvorenou bunkovou štruktúrou od prvotriedneho výrobcu Huntsman Building Solutions (predtým ICYNENE).

Výsledkom rekonštrukcie je difúzne otvorená strecha so suchým krovom. Veľkou výhodou je ušetrenie financií na vykurovanie a chladenie. Návratnosť investície je do niekoľkých rokov v závislosti od lokality a typu strechy.

Plánujete zateplenie strechy? V Axa-Property vám vypracujeme riešenie na mieru. Kontaktujte nás na telefónnych číslach +421 911 313 632 alebo +421 915 856 453, prostredníctvom Facebooku alebo mailom na adrese info@axaproperty.sk.

Podobné články na: ICYNENE // izolácia // strecha // striekaná izolácia

Kvalita je pre nás priorita číslo 1

Nahliadnite do ponuky služieb a riešení. Zistite, čo pre vás dokáže tím AXA-Property urobiť.

Chcete sa dozvedieť viac?

Radi zodpovieme všetky otázky o cene a vlastnostiach zateplenia.

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

rockwool

Rýchle odkazy

O nás

FAQ

GDPR

Radlinského 17, 052 01 Spišská Nová Ves

+421 902 668 966

info@axaproperty.sk

     

Ing. Miroslav Vitko

Branislav Slaninák

Obchodný riaditeľ
+421 948 899 966

Matej Benko

Technický riaditeľ
+421 915 856 453

Michal Baran - Technik

+421 948 888 128
Šariš, Zemplín

Bc. Marián Uhlár - Technik

+421 950 141 611
Spiš, Košice

Ing. Peter Bíreš - Technik

+421 948 888 129
stredné, západné Slovensko