fbpx

ZATEPLENIE STROPU

Prečo je zateplenie stropu dôležité?

Poctivé zateplenie stropu je mimoriadne dôležité. Nezatepleným stropom uniká podstatná časť tepla. Fúkaná izolácia hravo vyplní všetky priestory medzi trámami a v okolí väzníkov. Vytvorí súvislú tepelnoizolačnú vrstvu. Eliminuje tak tepelné mosty a s tým spojené tepelné úniky.

Fúkaná izolácia má vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti. Vytvára príjemnú klímu počas celého roka. Izolácia v lete neprepustí teplo do interiéru, takže nepotrebujete drahú a zdraviu škodlivú klimatizáciu. V zime udrží teplo vo vnútri. Ušetríte náklady na vykurovanie aj chladenie.

Odhaduje sa, že 4-členná domácnosť vyprodukuje bežnými činnosťami ako dýchanie, pranie a varenie 5 až 10 litrov vody denne v podobe pary. Fúkaná izolácia je paropriepustná. Umožňuje únik vodnej pary smerom von z interiéru. Po zateplení stropu nevznikajú plesne. Fúkaná izolácia poskytuje výbornú zvukovú izoláciu a je dobrým základom pre pokojné bývanie. 

Ako prebieha zateplenie stropu?

Zateplenie stropu prebieha rýchlo, jednoducho a bez zbytočného neporiadku. Fúkanú izoláciu aplikujeme pomocou špeciálneho stroja umiestneného v našej dodávke v tesnej blízkosti stavby. Izolačný materiál privádzame cez hadicu na požadované miesto. Stroj obsluhujeme z auta pomocou diaľkového ovládania.

Na aplikáciu fúkanej izolácie do väzníkového stropu potrebujeme len jeden otvor. Hadica sa dostane aj do ťažko dostupných priestorov v okolí väzníkov. Precízne a komplexne vyplní všetky dutiny.

Pri zateplení sadrokartónového stropu fúkanú izoláciu aplikujeme v požadovanej hrúbke na sadrokartón. Vytvoríme súvislú izolačnú vrstvu. Zateplenie betónového a keramického stropu prebieha podobne. Ak však plánujete mať k stropu neskôr prístup, potrebujeme zhotoviť pochôdznu dosku.

Chcete sa dozvedieť viac?

Cena zateplenia stropu

Cena zateplenia závisí najmä od hrúbky izolácie a typu použitého materiálu. Finálnu cenu ovplyvňujú aj doplnkové služby ako napríklad latovanie alebo príprava pochôdznej časti pre neskoršie vytvorenie odvetrávania či elektrickej prípojky. Viac sa dozviete tu.

Materiály vhodné na zateplenie stropu

Fúkaná izolácia Isocell

Fúkaná celulóza je bezšpárová, takže sa dostane do každej medzery. Má podstatne vyššiu mernú tepelnú kapacitu ako minerálna vata a výborné tepelnoizolačné vlastnosti. Udržiava vyváženú teplotu v interiéri a zvyšuje váš komfort.

Fúkaná izolácia Steico Zell

Drevovláknitá izolácia Steico Zell predstavuje ekologické riešenie pre zateplenie stropu. Je bezšpárová, takže sa dostane do každej dutiny. Drevovlákno má vysokú mernú tepelnú kapacitu 2.10 kJ/kg*K. Výborne udržiava teplo v priestore.

Fúkaná izolácia Granrock Super

Granulovaná kamenná vlna od Rockwool spĺňa najvyšší stupeň požiarnej bezpečnosti A1. Vďaka svojej hustote dobre pohlcuje zvuk.. Dostane sa do ťažko prístupných miest v strope. Má vysokú paropriepustnosť.

Fúkaná izolácia Supafil Loft

Izolácia na báze skla spĺňa najvyšší stupeň požiarnej bezpečnosti A1. Má nízku nasiakavosť. Pre nízku objemovú hmotnosť je vhodná najmä pre rekonštrukcie. Sklené vlákno má nízku triedu sadania <1%. Ak je izolácia správne aplikovaná, vôbec nesadá a je tvarovo stála.

Fúkaná izolácia Woodycell

Izolácia z drevených vlákien má výborné tepelnoizolačné vlastnosti λ=0,038. Vyznačuje sa vysokou paropriepustnosťou a vďaka svojej absorpčnej schopnosti reguluje vlhkosť.  Drevovláknitá izolácia je na dotyk príjemné teplá. Hodí sa na zateplenie stropu.

Potrebujete poradiť s výberom materiálu?

Zníženie stropu ušetrí náklady na vykurovanie

Ak plánujete zateplenie stropu fúkanou izoláciou a chcete ušetriť náklady na vykurovanie, odporúčame službu zníženie stropu. Na zníženie stropu používame drevenú alebo sadrokartónovú konštrukciu.

Výhody fúkanej izolácie pri správnom vyhotovení

Záruka 25 rokov

Zníženie nákladov na vykurovanie

Životnosť min. 50 rokov pri celulóze

Zvuková izolácia

Rýchla aplikácia bez odpadu

Zdravé bývanie bez vlhkosti a plesní

Bezšpárová izolácia

Vhodná pre všetky stropové konštrukcie

„Pracujeme kvalitne, aj keď sa nikto nepozerá…“ – Ing. Miroslav Vitko

Máte záujem o bezplatnú obhliadku?

Chcete sa dozvedieť viac?

Radi zodpovieme všetky otázky o cene a vlastnostiach zateplenia.

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

rockwool

Rýchle odkazy

O nás

FAQ

GDPR

Radlinského 17, 052 01 Spišská Nová Ves

+421 902 668 966

info@axaproperty.sk

     

Ing. Miroslav Vitko

Branislav Slaninák

Obchodný riaditeľ
+421 948 899 966

Matej Benko

Technický riaditeľ
+421 915 856 453

Michal Baran - Technik

+421 948 888 128
Šariš, Zemplín

Bc. Marián Uhlár - Technik

+421 950 141 611
Spiš, Košice

Ing. Peter Bíreš - Technik

+421 948 888 129
stredné, západné Slovensko