fbpx

ZATEPLENIE PODLAHY

Prečo je zateplenie podlahy dôležité?

Zateplenie podlahy býva často podceňovanou časťou izolačného procesu. Pritom sa odhaduje, že nezateplenou podlahou uniká približne 10% až 20% tepla. Fúkaná izolácia zabezpečí vytvorenie súvislej izolačnej vrstvy bez tepelných mostov. Ušetríte tak nemalé náklady na vykurovanie.

Fúkaná izolácia je bezšpárová. Dostane sa úplne všade. Hravo zateplí drevené roštové podlahy a vyplní každý detail. Výhodou je rýchla a jednoduchá aplikácia, odolnosť voči škodcom a hmyzu.

Pri výbere izolácie podlahy odporúčame dbať aj na tepelnoizolačné vlastnosti izolantu a zvukovú pohltivosť. Fúkaná izolácia má vynikajúce termoregulačné vlastnosti. V zime budete mať nohy v teple. Fúkaná izolácia poskytuje perfektnú ochranu pred hlukom. Už vás nebude rušiť dupot (najmä vo viacpodlažných domoch).

Ako prebieha zateplenie podlahy?

Zateplenie podlahy fúkanou izoláciou prebieha rýchlo pomocou špeciálneho stroja umiestneného v našej dodávke v tesnej blízkosti stavby. Izolačný materiál privádzame cez hadicu na požadované miesto. Stroj obsluhujeme z auta pomocou diaľkového ovládania. Na mieste nevzniká zbytočný neporiadok.

Pre zateplenie podlahy je potrebné pripraviť drevený rošt, na ktorý sa neskôr bude inštalovať záklop z drevených dosiek alebo OSB dosiek. Drevený rošt si môžete vytvoriť sami alebo ho pripravíme my. Slúži ako podklad pod samotnú podlahu. Fúkanú izoláciu následne aplikujeme do vopred pripraveného roštu.

Chcete sa dozvedieť viac?

Cena zateplenia podlahy

Cena zateplenia závisí najmä od hrúbky izolácie a typu použitého materiálu. Do cenotvorby vstupujú aj doplnkové služby ako napríklad inštalácia príslušných fólií alebo príprava drevených konštrukcií. Viac sa dozviete tu.

Materiály vhodné na zateplenie podlahy

Fúkaná izolácia Isocell

Fúkaná celulóza je bezšpárová. Dostane sa do každej medzery. Má podstatne vyššiu mernú tepelnú kapacitu ako minerálna vata a výborné tepelnoizolačné vlastnosti. Udržiava vyváženú teplotu podlahy a zvyšuje váš komfort.

Fúkaná izolácia Steico Zell

Drevovláknitá izolácia Steico Zell je ideálna na zateplenie podlahy. Obsahuje neškodnú kyselinu boritú, ktorá odpudzuje škodcov a hmyz. Drevovlákno má nízky faktor difúzneho odporu μ = 1-2, takže veľmi dobre prepúšťa vodu a zabraňuje vlhkosti. 

Fúkaná izolácia Granrock Super

Granulovaná kamenná vlna od Rockwool spĺňa najvyšší stupeň požiarnej bezpečnosti A1. Vďaka svojej hustote dobre pohlcuje zvuk. Dostane sa do ťažko prístupných miest v roštových podlahách. Má vysokú paropriepustnosť.

Fúkaná izolácia Supafil Loft

Izolácia na báze skla spĺňa najvyšší stupeň požiarnej bezpečnosti A1. Má nízku nasiakavosť. Pre nízku objemovú hmotnosť je vhodná najmä pre rekonštrukcie. Sklené vlákno má nízku triedu sadania <1%. Ak je izolácia správne aplikovaná, vôbec nesadá a je tvarovo stála.

Fúkaná izolácia Woodycell

Izolácia z drevených vlákien má výborné tepelnoizolačné vlastnosti λ=0,038. Vyznačuje sa vysokou paropriepustnosťou a vďaka svojej absorpčnej schopnosti reguluje vlhkosť.  Drevovláknitá izolácia je na dotyk príjemné teplá. Hodí sa na zateplenie podlahy.    

Potrebujete poradiť s výberom materiálu?

Pri zateplení podlahy je potrebný drevený rošt

Pred aplikáciou fúkanej izolácie do podlahy potrebujete vytvoriť drevený nosný rošt. Na rošt vytvoríme záklop z drevených alebo OSB dosiek, ktorý slúži ako podklad pre samotnú podlahu. Do medzier dreveného roštu zasunieme hadicu a dutý priestor vyplníme fúkanou izoláciou. Drevený rošt si môžete vytvoriť svojpomocne vopred alebo prípravu zverte odborníkom z Axa-Property. Sme tu pre vás.

Výhody fúkanej izolácie pri správnom vyhotovení

Záruka 25 rokov

Zníženie nákladov na energie do 70%

Životnosť min. 50 rokov pri celulóze

Zvuková izolácia

Rýchla aplikácia bez odpadu

Vyvážená teplota podlahy

Zdravé bývanie bez vlhkosti a plesní

Bezšpárová izolácia

„Pracujeme kvalitne, aj keď sa nikto nepozerá…“ – Ing. Miroslav Vitko

Máte záujem o bezplatnú obhliadku?

Chcete sa dozvedieť viac?

Radi zodpovieme všetky otázky o cene a vlastnostiach zateplenia.

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

rockwool

Rýchle odkazy

O nás

FAQ

GDPR

Radlinského 17, 052 01 Spišská Nová Ves

+421 902 668 966

info@axaproperty.sk

     

Ing. Miroslav Vitko

Branislav Slaninák

Obchodný riaditeľ
+421 948 899 966

Matej Benko

Technický riaditeľ
+421 915 856 453

Michal Baran - Technik

+421 948 888 128
Šariš, Zemplín

Bc. Marián Uhlár - Technik

+421 950 141 611
Spiš, Košice

Ing. Peter Bíreš - Technik

+421 948 888 129
stredné, západné Slovensko