fbpx

IZOLÁCIA ZÁKLADOV

Prečo je izolácia základov dôležitá?

Izolácia základov je dôležitou súčasťou zatepľovacieho procesu. Na zateplenie základov odporúčame striekanú izoláciu Heatlok EZ od firmy Huntsman Building Solutions. Polotvrdá striekaná pena sa pýši uzavretou bunkovou štruktúrou. Zabezpečí izoláciu základov a zároveň hydroizoláciu proti vode v jednom rýchlom kroku. 

Kanadská pena vďaka difúzne uzatvorenej bunkovej štruktúre neprepúšťa vlhkosť do základov. Výsledkom je zdravé bývanie bez plesní a vlhkosti. Striekaná izolácia zaručí tepelnú pohodu v pivničných priestoroch. Minimalizuje tepelné úniky, takže ušetríte nemalú časť nákladov na vykurovanie.

Ako prebieha izolácia základov?

Izolácia základov striekanou penou prebieha rýchlo a jednoducho. Najprv je potrebné obkopanie stavby, mechanické očistenie a vysušenie vlhkých základov. Túto časť procesu môžete vykonať sami. Nasleduje aplikácia samotnej peny odborníkmi. Štandardne striekame hrúbku 50 mm a viac. 

Odporúčame použiť nopovú fóliu a štrkové drenážne lôžko. Na záver prihrnieme základy štrkom. Kanadská pena je vhodná aj na zateplenie členitých povrchov, akými sú napríklad staré kamenné základy. Vytvára súvislú izolačnú vrstvu bez spojov a medzier.

Chcete sa dozvedieť viac?

Cena zateplenia základov

Cena zateplenia závisí najmä od hrúbky striekanej izolácie a objemu prác na stavbe. Finálnu cenu ovplyvňujú aj doplnkové služby ako napríklad obkopanie budovy a potreba dodatočnej hydroizolácie vo vlhkom prostredí. Viac sa dozviete tu.

Materiály vhodné na izoláciu základov

Striekaná pena Heatlok EZ

Polotvrdá striekaná pena s uzatvorenou bunkovou štruktúrou je ideálna na zateplenie základov. Má vynikajúce izolačné vlastnosti. Obsahuje ekologicky šetrné nadúvadlo HFO. V kombinácii s nopovou fóliou pôsobí ako spoľahlivá hydroizolácia proti vode.

Kedy je potrebná hydroizolácia základov?

Izolácia základov tvrdou striekanou penou Heatlok EZ vo väčšine prípadov nevyžaduje hydroizoláciu proti vode. Vo väčšine prípadov postačuje štandardná nopová fólia. Kanadská pena pôsobí ako tepelná izolácia a hydroizolácia v jednom. V mimoriadne vlhkom prostredí stavby (napríklad v blízkosti potoka či močiarov) odporúčame ochranný coatingový náter – tekutú hydroizoláciu. Nástrek aplikujeme priamo na samotnú vrstvu striekanej peny.

Výhody striekanej izolácie pri správnom vyhotovení

Možnosť aplikácie v zime

Zníženie nákladov na vykurovanie

Tepelný komfort

Celistvá vrstva izolácie

Rýchla aplikácia bez odpadu

Zdravé bývanie bez plesní

Zvuková izolácia

Zníženie rizika kondenzácie

„Pracujeme kvalitne, aj keď sa nikto nepozerá…“ – Ing. Miroslav Vitko

Máte záujem o bezplatnú obhliadku?

Chcete sa dozvedieť viac?

Radi zodpovieme všetky otázky o cene a vlastnostiach zateplenia.

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

rockwool

Rýchle odkazy

O nás

FAQ

GDPR

Radlinského 17, 052 01 Spišská Nová Ves

+421 902 668 966

info@axaproperty.sk

     

Ing. Miroslav Vitko

Branislav Slaninák

Obchodný riaditeľ
+421 948 899 966

Matej Benko

Technický riaditeľ
+421 915 856 453

Michal Baran - Technik

+421 948 888 128
Šariš, Zemplín

Bc. Marián Uhlár - Technik

+421 950 141 611
Spiš, Košice

Ing. Peter Bíreš - Technik

+421 948 888 129
stredné, západné Slovensko