fbpx

Chystáte sa izolovať dom a hľadáte materiály priateľské k prírode? Potom je fúkaná izolácia ideálne riešenie pre vás. Viac sa dozviete v článku.

 

Fúkaná izolácia – materiál z prírody

Ak vám pri stavbe domu záleží na životnom prostredí, pri výbere izolácie si všímajte z čoho sa vyrába a či je možná recyklácia materiálu. Fúkaná izolácia ISOCELL je prírodná tepelná izolácia z celulózových vlákien. Vzniká recyklačným procesom čistého, vytriedeného novinového papiera. Starý papier sa recykluje až šesťkrát, kým sa z neho stane izolačný materiál.

Pri výrobe izolácie sa kladie veľký dôraz na ochranu životného prostredia. Vlastné závody v Rakúsku, Francúzsku, Nemecku, Švédsku a Belgicku využívajú na výrobu celulózovej izolácie ekologický elektrický prúd. Udelenie prestížneho ekologického certifikátu Natureplus® hovorí za všetko.

fúkaná izolácia

Fúkaná izolácia spĺňa environmentálne vyhlásenie o produkte (EPD) založené na medzinárodne dohodnutých normách. EPD tvorí databázu pre ekologické posudzovanie budov od výstavby cez využívanie až po likvidáciu. Na základe dát sa stanovuje ekologická stopa produktu. Celulóza sa pýši hodnotením s najvyššou známkou.

 

Prírodný kolobeh

Novinový papier potrebuje oveľa menej energie na to, aby sa stal izolantom. V porovnaní s inými izolačnými materiálmi ako polystyrén alebo sklená vlna je vynaložená primárna energia oveľa nižšia. Noviny sú súčasťou výnimočného prirodzeného kolobehu, z ktorého sa v každej fáze jeho zmeny rodí nový produkt. Celulózová izolácia znižuje emisie CO2 a znižuje náklady na vykurovanie. Šetríte prírodu aj peňaženku.

Porovnanie množstva vynaloženej primárnej energie na výrobu izolačných materiálov

fúkaná izolácia
Najväčší nedostatok mnohých stavebných materiálov je problém s likvidáciou. Fúkaná izolácia ISOCELL tento problém nemá. Znovu ožíva a spracováva sa na hnojivo v poľnohospodárstve.

Zuhoľnatením (pyrolýzou) vzniká prísada v pôde, ktorú už pred 7000 rokmi využívali amazonskí indiáni. Rastlinné hnojivo sa vnáša do pôdy pomocou hnojovice. Podľa najnovších výskumov sa nepríjemný zápach znižuje až o 75%. Potom opäť vyrastie strom a kolobeh sa uzatvára.

fúkaná izolácia

A to nie je všetko

Hovoríte si, že izolácia vyrobená z novinového papiera musí ľahko horieť? Radi vás vyvedieme z omylu. Fúkaná celulóza obsahuje kyselinu boritú – prírodný inhibítor horenia. Chráni izoláciu pred požiarom a škodcami. V rámci celej EÚ ide o schválenú netoxickú látku pre hnojivá v ekologickom poľnohospodárstve.

Fúkaná izolácia ISOCELL má certifikáciu A+ na prchavé organické látky (VOC). Neuvoľňuje škodlivé látky, chemikálie ani toxíny. Výsledkom je zdravé ovzdušie v interiéri.

 

fúkaná izolácia

Odborne aplikovaná fúkaná izolácia sa dá navyše kompletne zhodnotiť a opätovne použiť, pričom ostáva len veľmi málo odpadového materiálu. Špeciálne stroje použité v procese fúkania umožňujú odsatie nadbytočného materiálu a spätné vháňanie na nové miesto použitia.

 

Túžite mať doma ekologickú izoláciu? Fúkaná izolácia ISOCELL je pravé riešenie. V Axa-Property sa špecializujeme na zateplenie fúkanou izoláciou ISOCELL. Kontaktujte nás na telefónnych číslach +421 911 313 632 alebo +421 915 856 453, prostredníctvom Facebooku alebo mailom na adrese info@axaproperty.sk. Radi poradíme s výberom izolácie.

Podobné články na: eko // fúkaná izolácia // ISOCELL // zateplenie
Kategória - Fúkaná izolácia

Kvalita je pre nás priorita číslo 1

Nahliadnite do ponuky služieb a riešení. Zistite, čo pre vás dokáže tím AXA-Property urobiť.

Chcete sa dozvedieť viac?

Radi zodpovieme všetky otázky o cene a vlastnostiach zateplenia.

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

rockwool

Rýchle odkazy

O nás

FAQ

GDPR

Radlinského 17, 052 01 Spišská Nová Ves

+421 902 668 966

info@axaproperty.sk

     

Ing. Miroslav Vitko

Branislav Slaninák

Obchodný riaditeľ
+421 948 899 966

Matej Benko

Technický riaditeľ
+421 915 856 453

Michal Baran - Technik

+421 948 888 128
Šariš, Zemplín

Bc. Marián Uhlár - Technik

+421 950 141 611
Spiš, Košice

Ing. Peter Bíreš - Technik

+421 948 888 129
stredné, západné Slovensko