fbpx

ZATEPLENIE STRECHY

Väzníková strecha

Plochá strecha

Pultová strecha

Sedlová strecha

Prečo je zateplenie strechy dôležité?

Kvalitná strecha nad hlavou je symbolom pohody a bezpečia. Dôležitou súčasťou je kvalitné zateplenie. Odhaduje sa, že nezateplenou strechou uniká 30-40 % tepla. Odborne aplikovaná fúkaná izolácia je bezšpárová. Dostane sa všade. Perfektne zaizoluje komplikovaný priestor okolo väzníkov, pričom eliminuje vznik tepelných mostov a únikov tepla. V priebehu rokov tak na vykurovaní ušetríte nemalú časť rodinného rozpočtu. 

Fúkaná izolácia je paropriepustná. Vytvára optimálnu klímu na bývanie. Správne zateplenie strechy znižuje riziko kondenzácie a hromadenie vlhkosti v strešných konštrukciách. Dosiahnete predĺženú životnosť strechy bez plesní a vyšší tepelný odpor. Šikmé strechy zatepľujeme na vysoký tepelný odpor, ktorý by mal bežne dosahovať hodnotu R=6,5 m2.K/W, v budúcnosti až 9,9m2.K/W. Požadovaný tepelný odpor zabezpečuje kvalitná tepelná izolácia.

Zateplenie strechy je dôležité z hľadiska bezpečnosti. Fúkaná izolácia Granrock Super od Rockwool a Supafil Loft od Knauf Insulation sa vyznačuje najlepšou triedou reakcie na oheň A1. Ide o nehorľavé materiály, ktoré neprispievajú k šíreniu požiaru.

Ako prebieha zateplenie strechy?

Zateplenie strechy prebieha rýchlo a bez zbytočného neporiadku. Fúkanú izoláciu aplikujeme pomocou špeciálneho stroja umiestneného v našej dodávke v tesnej blízkosti stavby. Izolačný materiál poháňame cez hadicu na požadované miesto. Stroj obsluhujeme z auta pomocou diaľkového ovládania.

Aplikácia fúkanej izolácie môže prebiehať dvoma spôsobmi – priamo do vopred pripravenej konštrukcie alebo „na voľno” na miesto určené k izolovaniu. Drevenú konštrukciu si môžete pripraviť sami alebo prípravné práce zveriť do rúk profesionálov z Axa-Property. 

Chcete sa dozvedieť viac?

Cena zateplenia strechy

Cena zateplenia závisí od typu strešnej konštrukcie, hrúbky izolácie a typu použitého materiálu. Do cenotvorby vstupujú aj doplnkové služby ako napríklad inštalácia fólií, príprava drevených konštrukcií alebo protipožiarna ochrana komína. Viac o cene zateplenia sa dozviete tu.

Materiály vhodné na zateplenie strechy

Fúkaná izolácia Isocell

Ekologická fúkaná celulóza je ideálna na zateplenie strechy. Je bezšpárová, takže sa dostane do každej dutiny. Má podstatne vyššiu mernú tepelnú kapacitu ako minerálna vata. Vďaka fázovému posunu PHI=4,6 hodiny sa budova pomalšie prehrieva a v zime pomalšie chladne.

Fúkaná izolácia Steico Zell

Drevovláknitá izolácia Steico Zell predstavuje ekologické riešenie pre zdravé bývanie. Je bezšpárová, takže sa dostane do každej dutiny. Drevovlákno má vysokú mernú tepelnú kapacitu 2.10 kJ/kg*K. Výborne udržiava teplo v priestore.

Fúkaná izolácia Granrock Super

Granulovaná kamenná vlna od Rockwool spĺňa najvyšší stupeň požiarnej bezpečnosti A1. Vďaka svojej hustote dobre pohlcuje zvuk. Dostane sa do ťažko prístupných miest v plochých strechách. Má vysokú paropriepustnosť.

Fúkaná izolácia Supafil Loft

Izolácia na báze skla spĺňa najvyšší stupeň požiarnej bezpečnosti A1. Má nízku nasiakavosť. Pre nízku objemovú hmotnosť je vhodná najmä pre rekonštrukcie. Sklené vlákno má nízku triedu sadania <1%. Správne aplikovaná izolácia nesadá a je tvarovo stála.

Fúkaná izolácia Woodycell

Izolácia z drevených vlákien má výborné tepelnoizolačné vlastnosti λ=0,038. V zime udržiava teplo vo vnútri, v lete vytvára príjemný chládok. Vyznačuje sa vysokou paropriepustnosťou a reguláciou vlhkosti. Hodí sa na zateplenie strechy.   Potrebujete poradiť s výberom materiálu?

Pri zateplení strechy je dôležitá parozábrana

Zateplenie strechy vyzerá na prvý pohľad jednoducho. Vyžaduje však odborné znalosti. Okrem samotnej izolácie je dôležité zhodnotenie potreby parozábrany / parobrzdy.

Parozábrana je fólia s vysokým difúznym odporom, ktorá chráni strechu pred únikmi tepla. Zamedzuje vstup vodnej pary a bráni prestupu teplého vzduchu zo strany interiéru do exteriéru. Veľkou chybou je nesprávne nainštalovaná parozábrana alebo použitie lacnej fólie. Nevhodná fólia má nízku hmotnosť a môžu v nej vznikať mikrotrhliny. Dôsledkom môže byť tvorba kondenzátu v izolácii. Na dosiahnutie 100% celistvosti parozábrany používame kvalitné lepiace pásky, manžety a tmely od rakúskej spoločnosti Isocell.

Výhody fúkanej izolácie pri správnom vyhotovení

Záruka 25 rokov

Zníženie nákladov na energie do 70%

Životnosť min. 50 rokov pri celulóze

Ekologické riešenie

Rýchla aplikácia bez odpadu

Návratnosť investície do 4 rokov

Zdravé bývanie bez vlhkosti a plesní

Príjemná klíma po celý rok

„Pracujeme kvalitne, aj keď sa nikto nepozerá…“ – Ing. Miroslav Vitko

Máte záujem o bezplatnú obhliadku?

Chcete sa dozvedieť viac?

Radi zodpovieme všetky otázky o cene a vlastnostiach zateplenia.

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

rockwool

Rýchle odkazy

O nás

FAQ

GDPR

Radlinského 17, 052 01 Spišská Nová Ves

+421 902 668 966

info@axaproperty.sk

     

Ing. Miroslav Vitko

Branislav Slaninák

Obchodný riaditeľ
+421 948 899 966

Matej Benko

Technický riaditeľ
+421 915 856 453

Michal Baran - Technik

+421 948 888 128
Šariš, Zemplín

Bc. Marián Uhlár - Technik

+421 950 141 611
Spiš, Košice

Ing. Peter Bíreš - Technik

+421 948 888 129
stredné, západné Slovensko