fbpx

POSTUP ZATEPLENIA KROK ZA KROKOM

Zateplenie fúkanou izoláciou prebieha rýchlo a jednoducho. Stačí päť krokov a fúkaná izolácia môže byť súčasťou vašej stavby. Dôležitá je odbornosť. Svojpomocnou realizáciou nikdy nedosiahnete požadovanú kvalitu. V Axa-Property vám zabezpečíme izoláciu na celý život. Prečítajte si celý postup zateplenia.

Kontakt

Všetko začína prvotným kontaktom. Oslovte nás e-mailom, telefonicky alebo prostredníctvom online formuláru. Sme aktívni aj na Facebooku. Najneskôr do 24 hodín sa vám ozve jeden z našich skúsených technikov, aby zistil základné informácie o stavbe. Na začiatok potrebujeme vedieť odpoveď na nasledujúce otázky – Ide o novostavbu alebo rekonštrukciu starej budovy? Ide o zateplenie rodinného domu alebo iný typ stavby? Aký typ stavebnej konštrukcie sa bude zatepľovať? Existuje niekoľko typov stavebných konštrukcií ako napríklad väzníkový krov, plochá strecha, odvetraná fasáda či trámový krov.

Máme radi poriadok. Každý obchodný technik má preto na starosti konkrétny región. Zoznámte sa.

Ing. Miroslav Vitko

Branislav Slaninák

Matej Benko

Technik
+421 915 856 453
benko@axaproperty.sk
stredné, západné Slovensko

Michal Baran

Technik
+421 948 888 128
baran@axaproperty.sk
Šariš, Zemplín

Bc. Marián Uhlár

Nezáväzná obhliadka

Po prvom kontakte si dohodneme bezplatnú obhliadku. Stavbu najprv potrebujeme vidieť na vlastné oči. Len tak môžeme navrhnúť riešenie šité na mieru.

Ako prebieha obhliadka?

  • na stavbu príde odborník a zhodnotí súčasný stav
  • nasleduje konzultácia
  • odporučíme vhodnú materiálovú skladbu a príslušné fólie
  • dôkladne zameriame priestory
  • určíme trasovanie materiálu

V prípade, že obhliadka nie je možná z dôvodu veľkej vzdialenosti, môžete poskytnúť všetky potrebné informácie telefonicky alebo e-mailom. Budeme potrebovať aj fotografie priestoru.

Cenová ponuka

Teraz sa môžeme začať baviť o cene. Po zameraní stavby a odporučení vhodnej materiálovej skladby vám pošleme čo najrýchlejšie bezplatnú cenovú ponuku. Dohodnuté práce v cenovej ponuke sa nebudú navyšovať. Nemusíte sa preto báť, že sa finálna cena po realizácii zmení. Súčasťou cenovej ponuky budú aj prílohy ako certifikáty a technické listy potrebné ku kolaudácii.

Realizácia zateplenia

Po odsúhlasení cenovej ponuky si dohodneme termín realizácie. Technické zabezpečenie nám umožňuje realizovať aplikáciu krátko po odsúhlasení cenovej ponuky. Zateplenie bežného rodinného domu trvá väčšinou jeden deň. Aplikácia prebieha bez zbytočného odpadu a neporiadku. Celkový čas realizácie závisí od rozsahu stavebných prác. Niektoré prípady vyžadujú prípravné práce zatepľovacieho priestoru pred aplikáciou. Môžete si ich s našim technickým poradenstvom urobiť svojpomocne alebo ich zrealizujeme my.

Najčastejšie vykonávame nasledovné prípravné práce: predĺženie konštrukcie, inštalácia príslušnej fólie, debnenie obvodov stavby s EPS, protipožiarna bariéra komína, príprava pochôdznej časti, vytvorenie výlezu na pochôdznu časť, príprava pre strešné okná, zhotovenie vzduchotesných prechodov pre svetlovody, kanalizáciu, digestor či fotovoltaiku.

Všetko potrebné na zateplenie sa nachádza v našom špeciálne upravenom nákladnom  aute, ktoré zaparkujeme čo najbližšie k miestu aplikácie. Jediné, čo potrebujeme, je 400 V elektrická prípojka na fúkanie, 220 V prípojka na zhotovenie fólií a trochu vody. Fúkací stroj sa nachádza v dodávke, kde ho plníme izolačným materiálom. Aplikátor prinesie hadicu na požadované miesto a aplikačný proces sa môže začať. Stroj obsluhujeme zo stavby prostredníctvom diaľkového ovládania. Výhody novej izolácie si môžete užívať hneď po skončení prác.  

Poradenstvo

Realizáciou to pre nás zďaleka nekončí. Záleží nám na našich zákazníkoch, preto poskytujeme bezplatné poradenstvo po realizácii. Radi vám poradíme ohľadom náväzných stavebných prác s cieľom nenarušiť celistvosť izolácie.

Poskytneme vám rady ohľadom inštalácie fólie, debnenia obvodov EPS či rôznych inštalačných prechodov. Na materiál sa vzťahuje záruka 25 rokov pri dodržaní aplikačných podmienok.

Máte záujem o bezplatnú obhliadku?

Chcete sa dozvedieť viac?

Radi zodpovieme všetky otázky o cene a vlastnostiach zateplenia.

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

rockwool

Rýchle odkazy

O nás

FAQ

GDPR

Radlinského 17, 052 01 Spišská Nová Ves

+421 902 668 966

info@axaproperty.sk

     

Ing. Miroslav Vitko

Branislav Slaninák

Obchodný riaditeľ
+421 948 899 966

Matej Benko

Technický riaditeľ
+421 915 856 453

Michal Baran - Technik

+421 948 888 128
Šariš, Zemplín

Bc. Marián Uhlár - Technik

+421 950 141 611
Spiš, Košice

Ing. Peter Bíreš - Technik

+421 948 888 129
stredné, západné Slovensko