fbpx

CENA ZATEPLENIA

Aká je cena zateplenia za m2? Túto otázku dostávame často. Odpoveď nie je jednoznačná a pokrýva celú škálu aktivít, ktoré vstupujú do tvorby rozpočtu. Cena zateplenia závisí od konkrétneho typu stavby. Nedá sa určiť po telefóne bez osobnej obhliadky. Hlavné faktory ovplyvňujúce celkovú cenu sú typ izolačného materiálu, hrúbka fúkanej izolácie, materiálová skladba či podmienky a zložitosť izolovaného priestoru. Orientačnú cenu fúkanej izolácie nájdete nižšie.

Typ izolačného materiálu

Celková cena zateplenia závisí najmä od voľby izolačného materiálu. Ponúkame niekoľko typov fúkanej izolácie od renomovaných značiek – fúkaná celulóza Isocell, drevovlákno Woodycell, kamenná vlna od Rockwool, drevovlákno od Steico a sklené vlákno od Knauf Insulation.

Každý materiál má rozdielnu objemovú hmotnosť danú výrobcom. Pre dosiahnutie vynikajúcich tepelnoizolačných vlastností je potrebné zvoliť vhodnú objemovú hmotnosť v závislosti od oblasti aplikácie. Napríklad pri šikmej streche je dôležitá vyššia objemová hmotnosť, aby materiál nesadal (taká objemová hmotnosť, ktorá nepoškodí vašu strechu).

Chcem poradiť s výberom materiálu.

Materiálová skladba a príslušné fólie

Do cenovej kalkulácie vstupuje odporúčanie správnej materiálovej skladby s príslušnou fóliou. Skladbu navrhuje projektant. Zhodnotíme, aký typ fólie potrebuje vaša stavba – parozábrana, parobrzda alebo fólia s premenlivou hodnotou SD (inteligentná fólia). Pripravíme konštrukciu pre fóliu a celú materiálovú skladbu pre správnu inštaláciu – pásky, tmely, skrutky.

Lacnejší variant predstavuje prípad, že si chcete parozábranu pripraviť sami. Vtedy vám môžeme asistovať technickým poradenstvom. Prichádzate však o 25-ročnú záruku.

20+ rokov skúseností

V stavebníctve sa pohybujeme od roku 2000. Zatepľujeme stovky stavieb ročne.

Rýchle zateplenie

Bežný rodinný dom s plochou zateplenia 200 m2 dokážeme zatepliť za jeden deň.

Funkčná izolácia

Zateplenie vydrží celý život. Nie sú potrebné dodatočné opravy.

Záruka 25 rokov

Len v prípade, že kompletnú montáž izolácie s parozábranou budeme realizovať my.

Hrúbka izolácie a stavebné podmienky

Celkovú cenu zateplenia do veľkej miery ovplyvňuje hrúbka izolácie. Hrúbka izolácie závisí od požadovaného tepelného odporu R podľa platnej STN. Pre dosiahnutie energetického štandardu v kategórii A0 (pasívna stavba) je potrebných cca 40 cm. Zateplenie podlahy vyžaduje o niečo menšiu hrúbku v porovnaní so strechou cca 15 až 25 cm.

Do výslednej ceny zateplenia vstupuje aj plocha zateplenia, vzdialenosť stavby, potreba lešenia či podmienky na stavbe. Pri sťažených podmienkach je potrebné počítať s vyššou cenou zateplenia. Rozhoduje aj fakt, či ide o novostavbu, rekonštrukciu alebo dodatočné zateplenie.

Chcem poradiť s hrúbkou izolácie.

Doplnkové služby

parozabrana

Inštalácia fólie – parozábrana alebo parobrzda

Dôležitou súčasťou izolačného procesu je použitie vhodných fólií s veľkým dôrazom na vzduchotesnú inštaláciu. Pri dodržaní konštrukčných detailov v interiéri používame parozábranné, parobrzdné alebo inteligentné fólie. Parozábrana musí byť celistvá. Medzery alebo trhliny spôsobujú vznik kondenzátu a degradáciu izolácie.

Debnenie obvodov stavby

Debnenie otvorov stavby je dôležité kvôli odstráneniu tepelných mostov. Výsledkom je perfektne uzavretá stavba, ktorá zabezpečí účinnú tepelnú izoláciu. Na debnenie používame XPS, minerálnu vatu alebo polystyrén.

Protipožiarna ochrana komínu

Odborná izolácia komína niekoľkonásobne zvyšuje jeho životnosť, znižuje úroveň usadenín, šetrí energie a zvyšuje pevnosť konštrukcie. Na žiaruvzdornú bariéru používame minerálnu vatu alebo cementovú dosku. Protipožiarnu ochranu komína prikazuje STN.

Vytvorenie pochôdznej časti

Poskytujeme montáž pochôdznej časti alebo prípravu pochôdznej časti. Na pôvodnú podlahu vytvoríme rošt zo stavebného reziva. Do pripraveného roštu aplikujeme vrstvu fúkanej izolácie a na záver realizujeme záklop. Správne vyhotovená pochôdzna časť umožňuje prestup vlhkosti z izolácie a pohyb po izolačnej vrstve. Zabezpečuje prístup ku komínu a využitie povalového priestoru napríklad ako úložný priestor v podkroví. 

Príprava otvoru pre výlez na pochôdznu časť

Z OSB dosiek pripravíme krabicu v tvare štvorca, ktorú vsadíme medzi väzníky. Krabica presahuje úroveň izolácie niekoľko centimetrov pod parozábranu. Otvor zámerne spúšťame pod úroveň sadrokartónu. Schodíky odporúčame zatepliť s tesneniami. Otvor pre výlez často predstavuje slabé miesto v izolačnom procese. Dôležitá je dôkladná izolácia, aby v medzerách nevznikal kondenz.

Zhotovenie izolácie okolo strešných okien

Zvláštnu pozornosť venujeme tepelnej izolácii v oblasti strešných okien a napojení parozábrany. Z bočnej strany trámov aplikujeme XPS alebo tvrdenú minerálnu vlnu. Z vrchnej a spodnej časti okna vytvoríme konštrukciu z OSB dosiek. Nasleduje inštalácia celistvej parozábrany.

Máte záujem o bezplatnú obhliadku?

Orientačná cena fúkanej izolácie

Finálna cena fúkanej izolácie závisí od množstva faktorov. Medzi najhlavnejšie patrí typ izolačného materiálu, materiálová skladba, hrúbka izolácie a stavebné podmienky. Pre lepšiu predstavu uvádzame orientačnú cenu fúkanej izolácie za 100 m2.

  • trámový strop – od 700€
  • voľné fúkanie – od 1400€

Prosíme, berte na vedomie, že ide naozaj len o orientačné sumy. Celková cena zateplenia vašej stavby môže byť vyššia alebo nižšia v závislosti od uvedených faktorov.

Chcete sa dozvedieť viac?

Radi zodpovieme všetky otázky o cene a vlastnostiach zateplenia.

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

rockwool

Rýchle odkazy

O nás

FAQ

GDPR

Radlinského 17, 052 01 Spišská Nová Ves

+421 902 668 966

info@axaproperty.sk

     

Ing. Miroslav Vitko

Branislav Slaninák

Obchodný riaditeľ
+421 948 899 966

Matej Benko

Technický riaditeľ
+421 915 856 453

Michal Baran - Technik

+421 948 888 128
Šariš, Zemplín

Bc. Marián Uhlár - Technik

+421 950 141 611
Spiš, Košice

Ing. Peter Bíreš - Technik

+421 948 888 129
stredné, západné Slovensko