fbpx

Správna izolácia strechy je kľúčovým faktorom pri rekonštrukcii staršieho domu. Kvalitné zateplenie zaručí ušetrenie financií a prinesie do domácnosti pohodlie. Prečítajte si naše postrehy.

 

Pri prehliadkach starších domov sa často stretávame s problémom nedostatočnej alebo žiadnej tepelnej ochrany. V minulosti sa na izoláciu strechy používala najmä minerálna vata. Vata v zásade nie je zlý izolačný materiál. Počas obhliadok však pozorujeme jej nesprávne prevedenie.

Pri nesprávnej aplikácii izolácie vzniká kondenz. V dôsledku nízkej objemovej hmotnosti v materiáli prúdi vzduch, čím dochádza k neželanému ochladzovaniu. Výsledkom je najmä nárast nákladov na vykurovanie a tvorba plesní a vlhkosti. Často sa tiež stretávame s vatou poškodenou škodcami. Pri rekonštrukcii strechy starého domu odporúčame vatu vymeniť za fúkanú izoláciu ISOCELL.

 

Ekologické riešenie hodné 21. storočia

Celulózová izolácia ISOCELL je vyrobená z celulózových vlákien. Vzniká recykláciou čistého vytriedeného novinového papiera. Má vynikajúci fázový posun (4,6 hodiny), vďaka ktorému sa budova v lete pomalšie prehrieva a v zime pomalšie chladne.

Obsahuje prírodnú kyselinu boritú schválenú ako prírodné hnojivo v ekologickom poľnohospodárstve v Európskej únii. Ekologická látka chráni izoláciu pred požiarom a hlodavcami. Škodcovia ju obchádzajú, pretože im jednoducho nevonia. V streche tak výrazne obmedzíte problém s myšami a kunami. K izolácii dávame záruku 25 rokov pri dodržaní predpísanej materiálovej skladby.

izolácia strechy

Výhody výmeny izolácie strechy v skratke

 • úspora nákladov na vykurovanie
 • bezšpárová izolácia – dostane sa do každej škáry či dutiny
 • požiarna odolnosť – zvyšuje požiarnu bezpečnosť stavby
 • výborné tepelnoizolačné vlastnosti
 • ekologická izolácia
 • pri správnej aplikácii životnosť minimálne 50 rokov 
 • myši, kuny a iné hlodavce sa zvyčajne celulóze vyhýbajú

 

Rýchla výmena starej izolácie

Výmena strešnej izolácie sa môže vykonávať troma spôsobmi: z vnútornej strany, z vonkajšej strany bez narušenia komfortu bývania alebo aplikácia novej izolácie z priestoru nad klieštinami.

 

 1. Výmena izolácie z vonkajšej strany začína demontážou krytiny, latovania a kontralatovania strešnej fólie a starej izolácie. Nasleduje aplikácia novej izolácie so spätnou montážou krycích prvkov.
 2. Podobne sa postupuje pri výmene strešnej izolácie z vnútornej strany. Zmena nastáva v tom, aké prvky sa demontujú. Pred aplikáciou novej izolácie sa vytvára parozábrana.
 3. Treťou možnosťou je odstránenie starej izolácie a následná aplikácia novej z priestoru nad klieštinami. Aplikátor sa postaví na klieštiny a nafúka novú izoláciu do dutiny medzi sadrokartón a pod strešnú fóliu, resp. plné bednenie (ak je zhotovené).
izolácia strechy

Hlavne sa poraďte s odborníkom

Pri výmene starej izolácie za novú sa rozhodne neriaďte radami z internetových diskusií. Každá stavba je jedinečná a vyžaduje si individuálny prístup. Základ úspechu je konzultácia s odbornou firmou s dobrými referenciami, ktorá posúdi stav izolácie a poradí, čo je pre vás najlepšie. 

V Axa-Property sa špecializujeme na všetky druhy strešných tepelných izolácií:

 • ISOCELL – celulózová izolácia
 • Steico Zell – drevovlákno
 • Rockwool – kamenná vlna
 • Supafil – sklené vlákno

…a striekaná izolácia ICYNENE – penová tepelná izolácia.

Samozrejme, dôležité je aj zhotovenie parozábrany. Viac sa dočítate v staršom článku

Viac ako 20 rokov skúseností a spokojní zákazníci hovoria za všetko. Uvažujete nad zmenou izolácie? V prípade otázok sa neváhajte obrátiť na odborníkov.

Kontaktujte nás na telefónnych číslach +421 911 313 632 alebo +421 915 856 453, prostredníctvom Facebooku alebo mailom na adrese info@axaproperty.sk. Naše úspešné realizácie môžete sledovať na Youtube kanáli.

Podobné články na: fúkaná izolácia // ISOCELL // kamenná vata // strecha
Kategória - Fúkaná izolácia // Strecha

Kvalita je pre nás priorita číslo 1

Nahliadnite do ponuky služieb a riešení. Zistite, čo pre vás dokáže tím AXA-Property urobiť.

Chcete sa dozvedieť viac?

Radi zodpovieme všetky otázky o cene a vlastnostiach zateplenia.

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

rockwool

Rýchle odkazy

O nás

FAQ

GDPR

Radlinského 17, 052 01 Spišská Nová Ves

+421 902 668 966

info@axaproperty.sk

     

Ing. Miroslav Vitko

Branislav Slaninák

Obchodný riaditeľ
+421 948 899 966

Matej Benko

Technický riaditeľ
+421 915 856 453

Michal Baran - Technik

+421 948 888 128
Šariš, Zemplín

Bc. Marián Uhlár - Technik

+421 950 141 611
Spiš, Košice

Ing. Peter Bíreš - Technik

+421 948 888 129
stredné, západné Slovensko