fbpx

ZATEPLENIE PRIEMYSELNÝCH BUDOV

Prečo je zateplenie priemyselných budov dôležité?

Zateplenie priemyselných budov je veľmi dôležité z hľadiska šetrenia nákladov a vytvorenia priaznivej klímy a predĺženia životnosti stavby. Zateplenie fúkanou izoláciou vytvorí celistvú vrstvu bez medzier a spojov. Eliminuje tepelné mosty a s tým spojené tepelné úniky. Ušetríte tak nemalé náklady na vykurovanie priestorov v zime alebo chladenie v lete.

Kvalitné zateplenie haly prináša väčší tepelný komfort pre zamestnancov. Vytvára tiež optimálnu teplotu pre skladované materiály. Ďalšou výhodou zateplenia je zníženie hluku z exteriéru aj interiéru.

Zateplenie priemyselných budov fúkanou izoláciou zvyšuje požiarnu bezpečnosť stavby. Fúkaná izolácia Supafil Loft alebo Granrock Super spĺňa najvyšší stupeň požiarnej bezpečnosti A1. V praxi to znamená, že izolácia neprispieva k šíreniu požiaru, nevytvára dym a neodpadávajú z neho horiace časti.

Ako prebieha zateplenie priemyselných budov?

Zateplenie priemyselných budov prebieha počas celého roka bez nutnosti prerušenia prevádzky. Fúkanú izoláciu aplikujeme pomocou špeciálneho stroja umiestneného v nákladnom aute v tesnej blízkosti budovy. Izolačný materiál privádzame cez hadicu na požadované miesto. Stroj obsluhujeme z auta pomocou diaľkového ovládania. Po aplikácii nevzniká zbytočný odpad a neporiadok.

Chcete sa dozvedieť viac?

Cena zateplenia priemyselných budov

Cena zateplenia závisí od viacerých faktorov. Do cenotvorby vstupuje najmä hrúbka izolácie, typ použitého materiálu a druh priemyselnej budovy. Finálnu cenu ovplyvňujú aj doplnkové služby ako napríklad príprava roštu pre odvetrávaný typ fasády, potreba lešenia alebo sťažené podmienky na stavbe. Viac sa dozviete na našej stránke.

Materiály vhodné na zateplenie priemyselných budov

Fúkaná izolácia Isocell

Fúkaná celulóza je bezšpárová, takže sa dostane do každej medzery. Má podstatne vyššiu mernú tepelnú kapacitu ako minerálna vata a výborné tepelnoizolačné vlastnosti. Udržiava vyváženú teplotu v interiéri a zvyšuje váš komfort.Fúkaná izolácia Steico Zell

Drevovláknitá izolácia Steico Zell predstavuje ekologické riešenie pre zateplenie priemyselných budov. Je bezšpárová, takže sa dostane do každej dutiny. Drevovlákno má vysokú mernú tepelnú kapacitu 2.10 kJ/kg*K. Výborne udržiava teplo v priestore.

Fúkaná izolácia Granrock Super

Granulovaná kamenná vlna od Rockwool spĺňa najvyšší stupeň požiarnej bezpečnosti A1. Vďaka svojej hustote dobre pohlcuje zvuk. Dostane sa aj do ťažko prístupných miest. Má vysokú paropriepustnosť.

Fúkaná izolácia Supafil Loft

Izolácia na báze skla spĺňa najvyšší stupeň požiarnej bezpečnosti A1. Má nízku nasiakavosť. Pre nízku objemovú hmotnosť je vhodná najmä pre rekonštrukcie. Sklené vlákno má nízku triedu sadania <1%. Správne aplikovaná izolácia nesadá a je tvarovo stála.

Fúkaná izolácia Woodycell

Izolácia z drevených vlákien má výborné tepelnoizolačné vlastnosti λ=0,038. Vyznačuje sa vysokou paropriepustnosťou a vďaka svojej absorpčnej schopnosti reguluje vlhkosť. Drevovláknitá izolácia je na dotyk príjemné teplá. Hodí sa na zateplenie priemyselných budov.

Potrebujete poradiť s výberom materiálu?

Pri zateplení priemyselnej budovy je dôležitá parozábrana

Zateplenie priemyselnej budovy vyžaduje odborné znalosti. Okrem samotného izolačného procesu je dôležité zhodnotenie potreby parozábrany / parobrzdy.

Parozábrana je fólia s vysokým difúznym odporom, ktorá chráni strechu pred únikmi tepla. Zamedzuje vstup vodnej pary a bráni prestupu teplého vzduchu zo strany interiéru do exteriéru. Veľkou chybou je nesprávne nainštalovaná parozábrana alebo použitie lacnej fólie. Nevhodná fólia má nízku hmotnosť a môžu v nej vznikať mikrotrhliny. Dôsledkom môže byť tvorba kondenzátu v izolácii. Na dosiahnutie 100% celistvosti parozábrany používame kvalitné lepiace pásky, manžety a tmely od rakúskej spoločnosti Isocell.

Výhody fúkanej izolácie pri správnom vyhotovení

Záruka 25 rokov

Zníženie nákladov na vykurovanie a chladenie

Životnosť min. 50 rokov pri celulóze

Dobrá zvuková izolácia

Rýchla aplikácia bez odpadu

Bezšpárová izolácia

Stupeň požiarnej bezpečnosti A1 pri kamennej vlne

Aplikácia počas celého roka bez obmedzenia prevádzky

„Pracujeme kvalitne, aj keď sa nikto nepozerá…“ – Ing. Miroslav Vitko

Máte záujem o bezplatnú obhliadku?

Chcete sa dozvedieť viac?

Radi zodpovieme všetky otázky o cene a vlastnostiach zateplenia.

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

rockwool

Rýchle odkazy

O nás

FAQ

GDPR

Radlinského 17, 052 01 Spišská Nová Ves

+421 902 668 966

info@axaproperty.sk

     

Ing. Miroslav Vitko

Branislav Slaninák

Obchodný riaditeľ
+421 948 899 966

Matej Benko

Technický riaditeľ
+421 915 856 453

Michal Baran - Technik

+421 948 888 128
Šariš, Zemplín

Bc. Marián Uhlár - Technik

+421 950 141 611
Spiš, Košice

Ing. Peter Bíreš - Technik

+421 948 888 129
stredné, západné Slovensko