fbpx

ZATEPLENIE STIEN

Prečo je zateplenie stien dôležité?

Odhaduje sa, že nezateplenou fasádou uniká až 30% tepla. Kvalitné zateplenie stien je preto mimoriadne dôležité. Fúkaná izolácia je bezšpárová. Dostane sa do každej dutiny a medzery. Eliminuje tak tepelné mosty a s tým spojené úniky tepla. Ušetríte nemalú časť nákladov na vykurovanie.

Fúkaná izolácia poskytuje vynikajúcu ochranu pred chladom v zime a pred horúčavou v lete. Vytvára príjemnú klímu v interiéri počas celého roka. Zabezpečuje akustickú pohodu. Zamedzuje šíreniu zvuku z exteriéru aj interiéru.

Pri zateplení stien sa často stretávame s nevhodným návrhom skladby alebo nesprávnym výberom izolačného materiálu. Niektoré materiály stavbu uzavrú a obytná vlhkosť nemá odkiaľ unikať smerom von. Drží sa v murive a vznikajú nepríjemné plesne. Fúkaná izolácia sa pýši 100% paropriepustnosťou. Vlhkosť a plesne nemajú v murive priestor. 

Ako prebieha zateplenie stien?

Zateplenie stien prebieha rýchlo, jednoducho a bez zbytočného neporiadku. Fúkanú izoláciu aplikujeme pomocou špeciálneho stroja umiestneného v našej dodávke v tesnej blízkosti stavby. Izolačný materiál privádzame cez hadicu na požadované miesto. Stroj obsluhujeme pomocou diaľkového ovládania.

Fúkaná celulóza je ideálny materiál na zateplenie odvetrávaných stien a drevodomov. Pri odvetrávanom type fasády fúkanú izoláciu aplikujeme do vopred pripraveného hliníkového alebo dreveného roštu. Medzi izoláciou a finálnym obkladom vzniká vzduchová medzera slúžiaca na odvedenie vlhkosti z konštrukcie smerom von.

Chcete sa dozvedieť viac?

Cena zateplenia steny

Cena zateplenia závisí najmä od hrúbky izolácie a typu použitého materiálu. Finálnu cenu ovplyvňujú aj doplnkové služby ako napríklad príprava roštu pre odvetrávaný typ fasády, potreba lešenia alebo sťažené podmienky na stavbe. Viac sa dozviete tu.

Materiály vhodné na zateplenie stien

Fúkaná izolácia Isocell

Fúkaná celulóza je bezšpárová, takže sa dostane do každej medzery. Má podstatne vyššiu mernú tepelnú kapacitu ako minerálna vata a výborné tepelnoizolačné vlastnosti. Reguluje vyváženú teplotu v interiéri a zvyšuje váš komfort.

Fúkaná izolácia Steico Zell

Drevovláknitá izolácia Steico Zell predstavuje ekologické riešenie pre zateplenie stien. Je bezšpárová, takže sa dostane do každej dutiny. Drevovlákno má vysokú mernú tepelnú kapacitu 2.10 kJ/kg*K. Výborne udržiava teplo v priestore.

Fúkaná izolácia Granrock Super

Granulovaná kamenná vlna od Rockwool spĺňa najvyšší stupeň požiarnej bezpečnosti A1. Vďaka svojej hustote dobre pohlcuje zvuk. Dostane sa do ťažko prístupných miest v stene a fasáde. Má vysokú paropriepustnosť.

Fúkaná izolácia Supafil Loft

Izolácia na báze skla spĺňa najvyšší stupeň požiarnej bezpečnosti A1. Má nízku nasiakavosť. Pre nízku objemovú hmotnosť je vhodná najmä pre rekonštrukcie. Sklené vlákno má nízku triedu sadania <1%. Správne aplikovaná izolácia nesadá a je tvarovo stála.

Fúkaná izolácia Woodycell

Izolácia z drevených vlákien má výborné tepelnoizolačné vlastnosti λ=0,038. Vyznačuje sa vysokou paropriepustnosťou a vďaka svojej absorpčnej schopnosti reguluje vlhkosť. Drevovláknitá izolácia je na dotyk príjemné teplá. Hodí sa na zateplenie stien.

Potrebujete poradiť s výberom materiálu?

Odvetrávaná fasáda

Odvetrávaná fasáda je jednou z možností zateplenia rodinného domu. Pozostáva z nosného roštu, do ktorého aplikujeme fúkanú izoláciu. Nosný rošt je možné zhotoviť z hliníka, dreva alebo iného materiálu. Izolácia musí byť prekrytá celistvou vrstvou paropriepustnej fólie. Medzi fúkanou izoláciou a obkladom vzniká vzduchová medzera slúžiaca na odvádzanie vlhkosti z konštrukcie smerom von. 

Výhody fúkanej izolácie pri správnom vyhotovení

Záruka 25 rokov

Zníženie nákladov na vykurovanie

Životnosť min. 50 rokov pri celulóze

Zvuková izolácia

Rýchla aplikácia bez odpadu

Dlhý fázový posun

Zdravé bývanie bez vlhkosti a plesní

Bezšpárová izolácia

„Pracujeme kvalitne, aj keď sa nikto nepozerá…“ – Ing. Miroslav Vitko

Máte záujem o bezplatnú obhliadku?

Chcete sa dozvedieť viac?

Radi zodpovieme všetky otázky o cene a vlastnostiach zateplenia.

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

rockwool

Rýchle odkazy

O nás

FAQ

GDPR

Radlinského 17, 052 01 Spišská Nová Ves

+421 902 668 966

info@axaproperty.sk

     

Ing. Miroslav Vitko

Branislav Slaninák

Obchodný riaditeľ
+421 948 899 966

Matej Benko

Technický riaditeľ
+421 915 856 453

Michal Baran - Technik

+421 948 888 128
Šariš, Zemplín

Bc. Marián Uhlár - Technik

+421 950 141 611
Spiš, Košice

Ing. Peter Bíreš - Technik

+421 948 888 129
stredné, západné Slovensko