fbpx
Pri rekonštrukcii domu zohrávajú dôležitú úlohu financie. Zateplenie domu stojí veľa peňazí. V aktuálnej ponuke materiálov si dokážeme vybrať tak, že návratnosť ceny zateplenia uvidíme za pár rokov. V článku si povieme, akú izoláciu použiť, aby sa nám investícia oplatila. 

Investícia do budúcnosti

Rozhodnutie zatepliť si dom je na prvý pohľad drahé, no z hľadiska finančnej nákladovosti sa investícia do domácnosti vráti. V budúcnosti môže zateplenie ušetriť množstvo peňazí. Stačí sa pozrieť na účty za energie. Pri nezateplenom dome je spotreba energie v domácnosti podstatne vyššia, ako v prípade zatepleného domu. Moderná izolácia udrží stálu teplotu po celý rok. V zime pocítite pokles nákladov na energiách vo vykurovaní a v lete ušetríte na klimatizácii.

Dom je peine zabalený v šáli.

Životnosť zateplenia

Z pohľadu dlhodobej investície je životnosť zateplenia podstatná. Množstvo klasických izolácii, ktoré trh ponúka po čase stráca svoje vlastnosti a tak zvyšujú náklady na energie. Staré izolácie je potrebné meniť viackrát počas životnosti stavby, aby ste udržali dom zateplený a ušetrili na nákladoch. Viac o výmene starej izolácie za novú sa dozviete  v článku 5 výhod výmeny starej izolácie za novú.

Moderné izolácie zabezpečujú stálosť vlastností po celú životnosť stavby. Skutočne jednorazovú investíciu získate výberom kvalitnej izolácie. Moderné izolácie s dlhou životnosťou nájdete často pri typoch ako fúkaná alebo striekaná izolácia.

Odolnosť izolácie

Hlodavci alebo hmyz sa môžu zabývať v priestoroch medzi izoláciou. Neželaný návštevník dokáže zničiť izoláciu a tým vznikne tepelný most. V takomto prípade je nutná ďalšia investícia do opráv. Zabezpečením kvalitnej izolácie sa vyhneme nákladom na opravu. Ideálne sú bezšpárové možnosti zateplenia, ako napríklad striekaná izolácia. Bezšpárové zateplenie dostane izoláciu aj do najťažšie prístupných častí a zabráni škodcom, aby sa dostali do priestoru, kde byť nemajú.

Moderné spôsoby zateplenia 

V AXA-Property pracujeme so striekanou izoláciou ICYNENE. Máme dlhoročné skúsenosti s aplikovaním kanadskej izolácie. Klienti so striekanou izoláciou ICYNENE dosahujú návratnosť investície už od 4 rokov. Vydrží počas celej životnosti stavby. Striekaná izolácia ICYNENE sa dostane do ťažko dostupných priestorov, priľne ku každému povrchu a je účinná v každej klíme. Zabraňuje vzniku plesní a tak prispieva k zdravému prostrediu.

Kontaktovať nás môžete na telefónnom čísle +421 902 668 966, mailovej adrese: info@axaproperty.sk alebo na našej facebookovej stránke. 

Pozrieť si prácu našich odborníkov môžete aj na našom YouTube kanáli.

Podobné články na: domov // ICYNENE // rodinný dom // šetrenie // zateplenie

Kvalita je pre nás priorita číslo 1

Nahliadnite do ponuky služieb a riešení. Zistite, čo pre vás dokáže tím AXA-Property urobiť.

Chcete sa dozvedieť viac?

Radi zodpovieme všetky otázky o cene a vlastnostiach zateplenia.

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

rockwool

Rýchle odkazy

O nás

FAQ

GDPR

Radlinského 17, 052 01 Spišská Nová Ves

+421 902 668 966

info@axaproperty.sk

     

Ing. Miroslav Vitko

Branislav Slaninák

Obchodný riaditeľ
+421 948 899 966

Matej Benko

Technický riaditeľ
+421 915 856 453

Michal Baran - Technik

+421 948 888 128
Šariš, Zemplín

Bc. Marián Uhlár - Technik

+421 950 141 611
Spiš, Košice

Ing. Peter Bíreš - Technik

+421 948 888 129
stredné, západné Slovensko