fbpx

Zaistí kvalitná izolácia teplo v budove? Áno. Avšak izolácia dokáže vytvoriť aj príjemný chládok. Nielen v zime vám zateplenie domu prispieva k príjemnému pocitu. Izolácia je výbornou investíciou aj v lete. V článku sa dozviete, že zateplenie sa oplatí nielen pred zimou a prečo tomu tak je. 

Aké sú výhody zatepleného domu? 

Zimné obdobie je dôvod, prečo si zatepľujeme naše domovy. Mať kvalitne zaizolovaný dom, je dôležité aj v lete. Pre pohodlie je to rovnako podstatné, ako v zime. 

Letá sú čoraz teplejšie a vysoké teploty vedia znepríjemniť deň. V letných horúčavách oceníme miesto, kde sa skryjeme pred vysokými teplotami. Izoláciou domova, si miesto s príjemnou teplotou zaistíme po celý rok. Udržanie stálej vnútornej teploty počas všetkých ročných období využijeme aj v lete. To sa nám ukáže na ušetrených financiách na klimatizácii.

Dôvodov prečo sa zateplenie v teplých dňoch oplatí, je viacero:

  • menšia energetická náročnosť
  • šetrí náklady na klimatizáciu
  • vo vnútri vytvára príjemný chlad
  • izoluje dom od letných horúčav
  • udržuje stálu teplotu domu

Ako izolovaný dom reaguje na vysoké teploty? 

Kvalitne zaizolovaný dom funguje ako termoska. Na zimnej lyžovačke horúci nápoj vydrží celý deň. V letných horúčavách si naopak nápoj udrží príjemne chladnú teplotu. S ľadovým nápojom v termoske môžete vyraziť napríklad na turistiku a aj po niekoľkých hodinách vás v termoske bude čakať osviežujúci nápoj. 

Podobným spôsobom uchovávajú sneh aj veľké lyžiarske strediská. Tento spôsob izolovania je veľmi účinný a šetrí peniaze. Teplo z vonkajšieho prostredia nevnikne dnu vďaka kvalitnej izolácii a tak sneh neroztopia ani vysoké teploty. 

Zaizolovaný dom funguje na rovnakom princípe. V zime teplo neunikne vonku, naopak v lete izolácia cez seba neprepustí teplo letných lúčov. Na dosiahnutie tohto efektu je potrebná dôkladná izolácia domu. Teplý vzduch z vonkajšieho prostredia sa nesmie dostať dnu.

Izolácia, ktorá zaplní každú medzierku, je veľmi dôležitá. Podceňovať netreba žiadnu časť domu. V letnom období je horúcim lúčom najviac vystavená strecha domu. Na AXA-Property nájdete aj samostatný článok ako Izolácia strechy ochráni pred horúčavami. 

Dokážeme uchrániť dom pred nepríjemným teplom?

V AXA-Property sa špecializujeme na fúkanú izoláciu Isocell. Zabezpečí bezšpárovú izoláciu vo všetkých častiach domu, dokonca sa dostane aj do ťažko prístupných priestorov. Kvalitné zateplenie dokáže ochrániť dom pred každou extrémnou teplotou. 

Izolácia Isocell je šetrná k našej planéte. Pri výbere tejto izolácie je samozrejmosťou záruka 25 rokov. Viac sa o tejto izolácii môžete dozvedieť na našom webe → AXA-Property – Fúkaná izolácia Isocell.

Kontaktujte nás prostredníctvom komentáru pod článkom, na telefónnom čísle +421 902 668 966 alebo mailom na adrese: info@axaproperty.sk

Sledovať nás môžete aj na našom facebooku alebo youtube.

Našu prácu s fúkanou izoláciou Isocell si môžete pozrieť v nasledujúcom videu:

Podobné články na: domov // fúkaná izolácia // ISOCELL // rodinný dom // teplo
Kategória - Prečo izolovať

Kvalita je pre nás priorita číslo 1

Nahliadnite do ponuky služieb a riešení. Zistite, čo pre vás dokáže tím AXA-Property urobiť.

Chcete sa dozvedieť viac?

Radi zodpovieme všetky otázky o cene a vlastnostiach zateplenia.

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

rockwool

Rýchle odkazy

O nás

FAQ

GDPR

Radlinského 17, 052 01 Spišská Nová Ves

+421 902 668 966

info@axaproperty.sk

     

Ing. Miroslav Vitko

Branislav Slaninák

Obchodný riaditeľ
+421 948 899 966

Matej Benko

Technický riaditeľ
+421 915 856 453

Michal Baran - Technik

+421 948 888 128
Šariš, Zemplín

Bc. Marián Uhlár - Technik

+421 950 141 611
Spiš, Košice

Ing. Peter Bíreš - Technik

+421 948 888 129
stredné, západné Slovensko