fbpx

Strecha ovplyvňuje celkovú kvalitu bývania. V zime nás dokáže ochrániť pred chladom, v lete zase pred horúčavou. V blogu sa dozviete, prečo je striekaná izolácia strechy dôležitá v lete.

Dobrá izolácia strechy je základ

Mnohí ľudia si myslia, že izolácia je dôvodom prehrievania domu. Pravdou je, že dobrá izolácia eliminuje prehrievanie domu a dokáže ho chladiť zvnútra. Vďaka nej je v interiéri príjemná teplota počas celého roka.

Vrstva tepelnej izolácie by mala byť dostatočne hrubá a súvislá. Väčšia hrúbka je dôležitá najmä pri ochrane pred čoraz väčšími horúčavami aj na severe Slovenska.

Šetrí životné prostredie aj rodinný rozpočet

Pri plánovaní stavby či rekonštrukcie sa na izolácii strechy neoplatí šetriť. Aj keď sa zvýši počiatočná investícia, prevádzkové náklady sa výrazne znížia. Dobre izolovaná strecha eliminuje tepelné straty. 

Ušetríte financie za klimatizáciu, ktorá zaťažuje rodinný rozpočet a má nepriaznivé účinky na zdravie človeka. Existuje niekoľko spôsobov zateplenia nehnuteľnosti. Striekaná izolácia je v posledných rokoch na Slovensku a Česku mimoriadne obľúbená.

Dom je peine zabalený v šáli.

Ako funguje striekaná izolácia a aké sú jej výhody?

V Axa-Property sa špecializujeme na striekanú izoláciu ICYNENE s dlhoročnou tradíciou. Vyrába sa od roku 1986 v Kanade v továrni s certifikátom ISO 9001-2008. Funguje ako softshellová športová bunda – zastaví prúdenie studeného vzduchu a zároveň umožní únik vlhkosti. Váš dom dýcha.

Jednoducho sa aplikuje a dostane sa aj do ťažko dostupných miest. Pena dokonale prilieha k tehlovým stenám, betónu, drevu a ku kovovým konštrukciám.

Kanadská izolácia ICYNENE dokáže ušetriť v zime na vykurovaní až 70% energie a v lete na chladení miestnosti až do 80%. Ďalšou výhodou je, že zateplenie rodinného domu trvá iba jeden deň. Hneď po ukončení procesu zateplenia si budete môcť užívať svoj vynovený a zdravší domov.

Striekaná izolácia vďaka difúzne otvorenej štruktúre veľmi dobre prepúšťa vlhkosť a zabraňuje vzniku nežiadúcich plesní. Má výborné zvukovo-izolačné vlastnosti a je odolná voči hlodavcom. Zamedzuje šíreniu alergénov a baktérií. Váš dom je zdravší.

Dôvody, prečo sa striekaná izolácia ICYNENE oplatí:

  • šetrí náklady na vykurovanie
  • izoluje dom od letných horúčav
  • zvýši životnosť vašej stavby
  • zatepľovať môžete počas celého roka
  • zvyšuje hodnotu objektu
  • šetrí životné prostredie

Vďaka striekanej izolácii už nebude prehrievanie domu problém. Budete sa cítiť príjemne, aj keď máte podkrovný dom a horúce slnečné lúče sa oprú do strechy. Viac o izolácii sa dozviete na stránke Axa-Property.

Kvalita je pre nás priorita číslo 1

Nahliadnite do ponuky služieb a riešení. Zistite, čo pre vás dokáže tím AXA-Property urobiť.

Chcete sa dozvedieť viac?

Radi zodpovieme všetky otázky o cene a vlastnostiach zateplenia.

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

rockwool

Rýchle odkazy

O nás

FAQ

GDPR

Radlinského 17, 052 01 Spišská Nová Ves

+421 902 668 966

info@axaproperty.sk

     

Ing. Miroslav Vitko

Branislav Slaninák

Obchodný riaditeľ
+421 948 899 966

Matej Benko

Technický riaditeľ
+421 915 856 453

Michal Baran - Technik

+421 948 888 128
Šariš, Zemplín

Bc. Marián Uhlár - Technik

+421 950 141 611
Spiš, Košice

Ing. Peter Bíreš - Technik

+421 948 888 129
stredné, západné Slovensko