fbpx

V starej izolácií môžu nastať rôzne problémy, ako napríklad strata izolačných vlastností, vytvorenie medzier v izolácií, poškodenie izolácie škodcami a mnoho ďalších. Pri spozorovaní problémov so starou izoláciou je načase ísť na novú modernejšiu izoláciu.

1. Dlhodobé ušetrenie na účtoch

Pri klasickej izolácií si po rokoch všimnete stúpanie účtu za energie. Okrem zvýšenia cien za energie, inflácie alebo nového super-výkonného počítača môže byť vinníkom zvýšenia cifier na účte práve stará izolácia. Stratou izolačných vlastností musíte využiť viac energie na udržanie ideálnej teploty v zime, ale aj v lete. Výmenou starej izolácie za novú ušetríte na energiách. Samozrejme, ako dlho budete šetriť záleží od vlastností a typu novej izolácie.

2. Rýchle výmeny starej izolácie

Ukážeme si to na príklade strešnej izolácie. Výmena starej izolácie sa môže realizovať z vonkajšej alebo vnútornej strany. Pri realizovaní výmeny starej izolácie strechy z vonkajšej strany začíname demontážou krytiny, laťovania & kontralaťovania, strešnej fólie a starej izolácie. Nasleduje aplikácia novej izolácie so spätnou montážou krycích prvkov. Nápodobne sa postupuje pri realizácií výmeny starej izolácie strechy z vnútornej strany. Zmena nastáva v tom aké prvky sa demontujú (sadrokartón a potom stará izolácia) a pred aplikáciou sa ešte zhodnocuje podstrešná fólia, prípadne sa vytvára nová parozábrana.

Viac o strešnej izolácií sme písali v článku na blogu a k postupu výmeny strešnej izolácie krok po kroku sa vrátime v budúcich článkoch.

3. Novinky na trhu s izoláciami

Aktuálne sa na trhu nachádzajú desiatky nových izolácií s lepšími izolačnými vlastnosťami. Od vylepšených verzií klasickej izolácie až po modernú fúkanú a striekanú izoláciu. Dnešný moderný svet sa často zameriava na ochranu životného prostredia. Inovátory a vedci si každý deň lámu hlavy nad tým, ako pomôcť životnému prostrediu. Vďaka tomu vznikajú šetrné, až 100% recyklovateľné, tepelné izolácie. Povieme si o nich ešte neskôr v článku.

4. Zdravé a bezpečné prostredie

Častým problémom starých klasických izolácií je tvorba plesní, vlhnutie stien alebo stavebného materiálu (dreva), prípadne vytvorenie ubytovania pre škodcov. Moderné izolácie prinášajú riešenia v podobe paropriepustnosti a ďalších inovácií zvyšujúcich životnosť stavby. Dôležité vlastnosti ako životnosť, paropriepustnosť a izolačné vlastnosti, je potrebné zohľadniť počas výmeny starej izolácie za novú.

5. Ekologické riešenia výmeny starej izolácie

Pokroky vo vede a stavebníctve pomáhajú pri tvorbe ekologických a hlavne ECO-friendly materiálov. Najlepšie ECO materiály sú napríklad Aerogel (90% vzduch), striekaná izolácia ICYNENE alebo izolácia vyrobená z celulózy. Na svete existujú inštitúcie, ktoré testujú a udeľujú certifikáty (ekoznačky kvality) rôznym produktom. Ekoznačka kvality od Natureplus je jediná z európskych environmentálnych značiek pre stavebné produkty založená na základe striktných vedeckých kritérií.

Fúkaná izolácia ISOCELL vyrobená z celulózy je hrdým držiteľom ekoznačky Natureplus. Vďaka využitiu recyklovateľného materiálu a možnej opätovnej recyklácií po spracovaní a použití. O fúkanej izolácií ISOCELL si do hĺbky môžete dôkladnejšie prečítať v článku o fúkanej izolácií

Zaujala vás táto téma? Zanechajte nám komentár alebo odkaz, ktorá z 5 výhod vás najviac zaujala alebo prekvapila.

Na všetky otázky vám naši odborníci radi zodpovedajú. Pod komentármi nám zanechajte odkaz a my vám s radosťou odpovieme.

Kategória - Prečo izolovať

Kvalita je pre nás priorita číslo 1

Nahliadnite do ponuky služieb a riešení. Zistite, čo pre vás dokáže tím AXA-Property urobiť.

Chcete sa dozvedieť viac?

Radi zodpovieme všetky otázky o cene a vlastnostiach zateplenia.

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

rockwool

Rýchle odkazy

O nás

FAQ

GDPR

Radlinského 17, 052 01 Spišská Nová Ves

+421 902 668 966

info@axaproperty.sk

     

Ing. Miroslav Vitko

Branislav Slaninák

Obchodný riaditeľ
+421 948 899 966

Matej Benko

Technický riaditeľ
+421 915 856 453

Michal Baran - Technik

+421 948 888 128
Šariš, Zemplín

Bc. Marián Uhlár - Technik

+421 950 141 611
Spiš, Košice

Ing. Peter Bíreš - Technik

+421 948 888 129
stredné, západné Slovensko