fbpx

Kvalitné zateplenie domu je dôležité. Dajte si pozor na firmy sľubujúce podozrivo lacné a rýchle zateplenie. Nemusí sa to vyplatiť. Prinášame prípad spod Vysokých Tatier, kedy sme klientovi opravili zle aplikovanú izoláciu.

 

Striekaná izolácia je v súčasnosti čoraz viac populárna. Zatepľovacie firmy sľubujú rýchlu a lacnú izoláciu na celý život bez tepelných únikov, vlhkosti a plesní. Realita je často iná. Na stavbu príde „odborník”, ktorý naozaj zateplí rýchlo a lacno. Tam to končí.

Postupne sa začnú objavovať prvé problémy spôsobené nesprávne aplikovanou izoláciou. Zákazník vtedy zistí, že lacné zateplenie domu sa nevyplatilo. V Axa-Property máme s podobnými prípadmi bohaté skúsenosti. Už viackrát sme boli privolaní na opravu izolácie po druhej firme.

 

Lacné zateplenie domu sa nemusí vyplatiť

Za zmienku stojí prípad spod Vysokých Tatier. Klientovi sme poslali cenovú ponuku na izoláciu sadrokartónového roštu. Nakoniec si vybral lacnejšiu alternatívu z Poľska. Po aplikácii inou firmou nastal problém. Izolačná pena bola nesprávne nastriekaná.

V niektorých miestach sadrokartónového roštu bola hrúbka nastriekanej izolácie 200 až 250 mm, v iných miestach bola menšia hrúbka 100 až 150 mm. V miestach nedostatočnej izolácie kondenzuje voda. Izolácia premrzne a rosný bod sa posúva smerom dovnútra.

zateplenie domu

Pred rekonštrukciou: Nesprávna aplikácia izolácie, nerovnomerná vrstva PUR peny

 

Typy aplikácie PUR peny

Klientovi sme opravili izoláciu dostriekaním peny ICYNENE. Penu sme aplikovali zatláčaním, teda striekaním do dosky. Existujú dva spôsoby aplikácie PUR peny – „na voľno” a zatláčaním.

Aplikácia PUR peny „na voľno”

  • pena sa strieka „iba tak” na podkladový materiál. V Axa-Property vždy pre istotu aplikujeme o 2 cm väčšiu izolačnú vrstvu ako rezervu. Pri dohodnutej hrúbke izolácie 250 mm aplikujeme 270 mm
  • izolačný proces trvá iba jeden deň

Aplikácia PUR peny zatláčaním

  • vo fachu tomu hovoríme striekanie do dosky. Tento spôsob sa používa pri nedostatku priestoru nad hlavou (zateplenie podkrovia, ak je krov nízky). Aplikácia zatláčaním je náročnejšia na čas i cenu. Výhodou je šetrenie priestoru. Zákazník si môže prichystať konštrukciu na sadrokartón, my penu nastriekame rovno do konštrukcie
  • aplikácia sa používa na izoláciu podnikových predajní s presne stanovenými normami výšky miestnosti
  • izolačný proces väčšinou trvá 2 dni

 

Dôležitá je súvislá izolačná vrstva

V dôsledku vzniknutých nerovností nebolo možné pod Tatrami na konštrukciu nainštalovať sadrokartón. Pena presahovala. Niekde bolo aplikovaných 30 cm, niekde 15 cm. Penu bolo potrebné orezať.

V Axa-Property aplikujeme striekanú penu tak, aby ju nebolo potrebné dodatočne orezávať. Dodatočné orezávanie zvyšuje celkové náklady na izoláciu. My sa snažíme zákazníkom ušetriť čo najviac peňazí.

zateplenie domu

Po rekonštrukcii: súvislá izolačná vrstva bez medzier a potrebného orezávania

 

Čo dodať na záver?

Overte si zatepľovaciu firmu, s ktorou sa chystáte spolupracovať. Dôležité sú referencie od spokojných zákazníkov. V Axa-Property sa špecializujeme na kvalitnú aplikáciu kanadskej peny ICYNENE. Záleží nám na správnom prevedení a aplikácii.

Naši špeciálne vyškolení odborníci aplikujú striekanú penu v súvislej vrstve a v rovnakej hrúbke. Celistvá vrstva tepelnej izolácie eliminuje vznik tepelných mostov a s nimi spojené úniky tepla, vznik plesní a vlhkosti.

Chcete sa poradiť alebo máte záujem o cenovú ponuku? Neváhajte nás kontaktovať na telefónnych číslach +421 911 313 632 alebo +421 915 856 453, prostredníctvom Facebooku alebo mailom na adrese info@axaproperty.sk. Naše úspešné realizácie môžete sledovať na Youtube kanáli.

Podobné články na: dobre vedieť // ICYNENE // rodinný dom // zateplenie

Kvalita je pre nás priorita číslo 1

Nahliadnite do ponuky služieb a riešení. Zistite, čo pre vás dokáže tím AXA-Property urobiť.

Chcete sa dozvedieť viac?

Radi zodpovieme všetky otázky o cene a vlastnostiach zateplenia.

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

rockwool

Rýchle odkazy

O nás

FAQ

GDPR

Radlinského 17, 052 01 Spišská Nová Ves

+421 902 668 966

info@axaproperty.sk

     

Ing. Miroslav Vitko

Branislav Slaninák

Obchodný riaditeľ
+421 948 899 966

Matej Benko

Technický riaditeľ
+421 915 856 453

Michal Baran - Technik

+421 948 888 128
Šariš, Zemplín

Bc. Marián Uhlár - Technik

+421 950 141 611
Spiš, Košice

Ing. Peter Bíreš - Technik

+421 948 888 129
stredné, západné Slovensko