fbpx

Dostane sa do ťažko dostupných miest, vytvára tepelný komfort, je nehorľavá, práca s ňou je rýchla a bez odpadu. Zoznámte sa s ekologickou fúkanou izoláciou Supafil Loft.

Výnimočná izolácia priamo z prírody

Tepelná izolácia Supafil Loft je prírodná fúkaná izolácia na báze jemných sklenených vlákien. Tento jedinečný materiál vyrába renomovaná spoločnosť Knauf Insulation zo skla a kremičitého piesku bez pridania chemických prímesí. Výsledný materiál je na dotyk jemný a hebký ako klasická vata. Je absolútne bezpečný pre sliznicu i pokožku. 

Ide o 100% ekologickú izolácia s vynikajúcimi tepelno-izolačnými vlastnosťami. Zabraňuje tepelným únikom v zime aj prehrievaniu vzduchu v lete.

Fúkaná izolácia Supafil Loft v bodoch:

 • tepelná izolácia na báze skla
 • 100% prírodná izolácia
 • spĺňa najvyšší stupeň požiarnej bezpečnosti
 • rýchla aplikácia bez zbytočného odpadu
 • môžete zatepľovať kedykoľvek počas roka
Supafil Loft

Oheň nemá šancu (ani tepelné mosty)

Poďme na chvíľu nazrieť do technického listu izolácie. Supafil Loft hneď v úvode príjemne prekvapí veľmi nízkym súčiniteľom tepelnej vodivosti λ=0,034 W/m.k. V praxi to znamená, že vynikajúco izoluje teplo. Prejdime na ďalší parameter – trieda sadania. Izolácia na báze skla má triedu sadania <1%. To znamená, že vôbec nesadá a je tvarovo stála.

Výnimočnosť izolácie spočíva najmä v nehorľavosti. Supafil Loft sa pýši triedou reakcie na oheň A1. Spĺňa najvyššiu protipožiarnu ochranu. Je preto vhodná na zateplenie budov s dlhším evakuačným časom. Viac o požiarnej bezpečnosti izolácie sa dozviete v staršom článku.

V tabuľke si všimnete aj faktor difúzneho odporu. Nízka hodnota μ=1 hovorí o tom, že materiál výborne prepúšťa vodnú paru – je paropriepustný. Dochádza tak k zamedzeniu kondenzácie vodnej pary v danom materiáli pri dodržaní správnej konštrukčnej skladby. Vďaka hydrofobizácii odpudzuje vodu. Krátkodobá nasiakavosť predstavuje hodnotu WS < 1 kg/m2. Znamená to minimálnu možnosť zatečenia vody do izolantu.

Silnou stránkou izolácie Supafil Loft je tiež dobrá schopnosť pohlcovať dopadajúci zvuk. Nemusíte sa báť, hluk z ulice vás po zateplení nebude vyrušovať. Výhodou je ľahká manipulácia a nízke zaťaženie konštrukcie vlastnou tiažou. Pri aplikácii nedochádza k tvorbe nežiadúcich medzier a tepelných mostov. Súvislá izolačná vrstva zabezpečí vysokú účinnosť bez vzniku plesní a vlhkosti. Investícia sa pretaví do nižších účtov za vykurovanie a chladenie v priebehu 3-5 rokov.

 

Súčiniteľ tepelnej vodivosti λ= 0,034 – 0,045 W/m.k (v závislosti od hustoty)
Trieda sadania <1%
Trieda reakcie na oheň A1 (najvyššia)
Faktor difúzneho odporu μ=1
Krátkodobá nasiakavosť WS < 1 kg/m2
Návratnosť investície 3-5 rokov

 

supafil loft

Kde všade odporúčame použiť Supafil Loft

Izolácia Supafil Loft je ako stvorená na zateplenie moderných bungalovov aj starších rodinných domov, ktoré potrebujú rekonštrukciu od základov. Výborne sa dopĺňa s ekologickými materiálmi v drevodomoch alebo novostavbách zasadených do prírodného prostredia.

Supafil Loft je ideálny materiál na izoláciu trámových stropov, povál so záklopom, pultových či dvojplášťových striech. Pri zateplení sadrokartonového stropu poskytuje perfektné zateplenie okolo závesného oceľového roštu, elektrických káblov či rozvodov rekuperácie bez vzniku nežiaducich tepelných mostov. Zateplenie stropu dokážeme zrealizovať za 3 hodiny bez vzniku zbytočných odrezkov a neporiadku. 

Ako sme spomínali vyššie, Supafil Loft je ako jedna z mála fúkaných izolácií zaradená do najvyššej triedy odolnosti voči požiaru. Je absolútne nehorľavá. Práve preto je obľúbeným materiálom na zateplenie kultúrnych pamiatok, historických budov, škôl, administratívnych zariadení či nemocníc.

Využitie Supafil Loft v skratke:

 • nízkoenergetické pasívne domy
 • rodinné domy typu bungalov
 • staršie rodinné domy s povalou (trámový strop)
 • rodinné domy s pultovou strechou
 • drevodomy
 • bytové domy, paneláky
 • poľnohospodárske budovy, kultúrne pamiatky, školy, nemocnice 

Ak túžite po ekologickom zateplení, izolácia na báze skla je dobrá voľba. V Axa-Property sa špecializujeme na zateplenie fúkanou izoláciou Supafil Loft. Kontaktujte nás na telefónnych číslach +421 911 313 632 alebo +421 915 856 453, prostredníctvom Facebooku alebo mailom na adrese info@axaproperty.sk. Radi vám poradíme.

Kategória - Fúkaná izolácia

Kvalita je pre nás priorita číslo 1

Nahliadnite do ponuky služieb a riešení. Zistite, čo pre vás dokáže tím AXA-Property urobiť.

Chcete sa dozvedieť viac?

Radi zodpovieme všetky otázky o cene a vlastnostiach zateplenia.

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

rockwool

Rýchle odkazy

O nás

FAQ

GDPR

Radlinského 17, 052 01 Spišská Nová Ves

+421 902 668 966

info@axaproperty.sk

     

Ing. Miroslav Vitko

Branislav Slaninák

Obchodný riaditeľ
+421 948 899 966

Matej Benko

Technický riaditeľ
+421 915 856 453

Michal Baran - Technik

+421 948 888 128
Šariš, Zemplín

Bc. Marián Uhlár - Technik

+421 950 141 611
Spiš, Košice

Ing. Peter Bíreš - Technik

+421 948 888 129
stredné, západné Slovensko