fbpx

Zateplenie pultovej strechy v Starej Ľubovni

V Starej Ľubovni nám investor AS – Spol s.r.o. zveril do rúk rekonštrukciu strechy z betónového monolitu. Na zateplenie pultovej strechy sme použili mäkkú striekanú izoláciu. Prečítajte si celý postup.
zateplenie pultovej strechy

Typ stavby

komerčná budova

Lokalita

Stará Ľubovňa

Konštrukcia

pultová strecha

Izolácia

H2Foam Lite

 1. Príprava stavby pre izolovanie

Zateplenie striekanou penou prebieha rýchlo a jednoducho. Nie sú potrebné žiadne zdĺhavé prípravy. Odporúčame zakryť všetko, čo chcete ochrániť pred prípadným znečistením PUR penou. Pred aplikáciou striekanej peny stačí podklad vyčistiť od všetkých nečistôt, aby pena perfektne priľnula k povrchu. 
N

Úspora nákladov na vykurovanie a chladenie

N

Zdravé prostredie bez plesní a vlhkosti

N

Vznik odvetrávacej škáry na prúdenie vzduchu

 2. Príprava drevenej konštrukcie

Zákazka prebiehala v spolupráci s partnerskou strechárskou firmou Väzníkové krovy z Prešova. Za sebou máme už niekoľko úspešných zákaziek, takže tvoríme zohratý tím. 🙂 Majstri strechári pripravili drevenú konštrukciu, do ktorej sme neskôr aplikovali striekanú penu. 

zateplenie pultovej strechy

 3. Aplikácia striekanej peny

Do vopred pripravenej drevenej konštrukcie priamo na pôvodnú betónovú strechu sme aplikovali striekanú penu. Použili sme mäkkú PUR penu H2Foam Lite od výrobcu Huntsman Building Solutions. Aplikovali sme 20 cm hrúbku spôsobom „na voľno” na ploche 400 m2. Na celé zateplenie pultovej strechy sme potrebovali len 2 sady PUR peny (4 sudy).

Aplikácia striekanej peny prebiehala vzájomne so strechármi. My sme nastriekali časť peny do konštrukcie a strechári hneď zvrchu inštalovali paropriepustnú hydroizolačnú fóliu. Strešná fólia Corotop ochráni penu pred prípadným dažďom počas aplikácie.

Poznámka: Zakrytie strechy krytinou príliš dlho neodkladajte. Striekaná pena pod vplyvom UV žiarenia začína po 90 dňoch degradovať. Nastáva zhoršenie tepelného odporu.

zateplenie pultovej strechy

Hodín práce

m3 materiálu

Hrúbka izolácie v cm

Realizátori

 4. Vznik odvetrávacej škáry

Následne sme vytvorili odvetrávaciu škáru na zabezpečenie prúdenia vzduchu a odvádzanie vlhkosti. Odvetrávacia škára závisí od sklonu strechy a typu použitej krytiny. Mal by ju vypočítať projektant.

Ďalšou úlohou odvetrávacej škáry je ochladzovanie strechy. Pod strešnou krytinou vzniká komínové prúdenie. Na strechu dopadá slnečné žiarenie a zohrieva vzduch pod ňou. Vzduch má tendenciu stúpať. Čím je sklon strechy väčší, tým bude rýchlosť prúdenia vzduchu vyššia = postačí menšia odvetrávacia škára. Čím je sklon strechy menší, tým je prúdenie vzduchu pomalšie = potrebujeme väčšiu odvetrávaciu škáru na odvetrávanie prebytočného horúceho vzduchu. Horúčava namáha konštrukciu, degraduje hydroizolačnú fóliu a izolant sa prehreje skôr. Dôsledkom je skrátený fázový posun, a teda rýchlejšie prehriatie stropu.

Na záver sme zakryli strechu plechovou krytinou. Odporúčame uložiť strešnú krytinu čo najskôr. Striekaná pena pod vplyvom UV žiarenia začína po 90 dňoch degradovať a tepelný odpor sa mení k horšiemu. Zakrytie strechy preto neodkladajte. A sme na konci procesu. Výsledná strecha je pripravená robiť radosť majiteľom aj zamestnancom budovy.

Poznámka: Odvetrávacia škára a sklon strechy je dôležitý. Pri projektovaní strechy všetko konzultujte s vaším projektantom.

Výhody získané zateplením od Axa-Property:

  • vznik odvetrávacej škáry na prúdenie vzduchu
  • zdravé prostredie bez vlhkosti
  • návratnosť počiatočnej investície do 4 rokov
  • vyplnenie všetkých detailov
  • vysoká úspora nákladov na kúrenie a chladenie
  • predĺženie životnosti strechy
  • odolnosť voči škodcom
  • odborné poradenstvo

Galéria realizácie

Kvalita je pre nás priorita číslo 1

Nahliadnite do ponuky služieb a riešení. Zistite, čo pre vás dokáže tím AXA-Property urobiť.

Chcete sa dozvedieť viac?

Radi zodpovieme všetky otázky o cene a vlastnostiach zateplenia.

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

rockwool

Rýchle odkazy

O nás

FAQ

GDPR

Radlinského 17, 052 01 Spišská Nová Ves

+421 902 668 966

info@axaproperty.sk

     

Ing. Miroslav Vitko

Branislav Slaninák

Obchodný riaditeľ
+421 948 899 966

Matej Benko

Technický riaditeľ
+421 915 856 453

Michal Baran - Technik

+421 948 888 128
Šariš, Zemplín

Bc. Marián Uhlár - Technik

+421 950 141 611
Spiš, Košice

Ing. Peter Bíreš - Technik

+421 948 888 129
stredné, západné Slovensko