fbpx

Baumit Ionit systém ponúka interiérové farby a stierky zlepšujúce kvalitu vzduchu. V Axa-Property ich môžete kúpiť za výhodné ceny.

 

Do portfólia služieb Axa-Property patrí tiež predaj stavebnín. Spolupracujeme s overenými dodávateľmi a ponúkame certifikované produkty za výhodné ceny. Vďaka bohatým skúsenostiam sa v stavebninách vyznáme.

Dlhodobo sme verní značke Baumit, ktorá ponúka kvalitné materiály pre zdravý domov. Radi by sme vám predstavili novinku Baumit Ionit systém. Ide o unikátny funkčný systém vnútorných povrchových úprav. Skladá sa z dvoch stavebných materiálov – farba a stierka.

Ide o nasledovné produkty:

  • Farba Baumit Ionit Color – minerálny interiérový náter na steny a stropy, na výber až 66 odtieňov
  • Stierka Baumit Ionit Finish – biela pastézna interiérová stierka
  • Glet Baumit Ionit Fino – suchá interiérová stierka

 

Správna vnútorná stierka a farba sú dôležité pre zdravie

V interiéri trávime viac ako 90 % celkového času. Vdychujeme až 11 500 litrov vzduchu každý deň. Čoraz viac ľudí trpí rôznymi alergiami spôsobujúce podráždenie nosa, kýchanie, svrbenie či kašeľ. Preto je veľmi dôležité kvalitné a zdravé vnútorné prostredie.

Pre zdravší pobyt v interiéri je podstatná vyvážená vlhkosť vzduchu a viac iónov vo vzduchu. Hladká stierka Baumit Ionit Fino alebo Ionit Finish reguluje vlhkosť vzduchu. Vnútorná farba Baumit Ionit Color produkuje zdraviu prospešné ióny. Vzduch obohatený iónmi zlepšuje pohodu v interiéri.

baumit ionit system

Doprajte si čistejší vzduch na dýchanie

V nemeckom inštitúte Fraunhofer uskutočnili štúdiu, v rámci ktorej merali koncentráciu peľov brezy v dvoch miestnostiach. Merania potvrdili, že koncentrácia peľu v testovacej miestnosti s vnútornou farbou Baumit Ionit Color poklesla po 30 minútach o viac ako 90 %.

Vzdušné ióny naviazali čiastočky peľu a vytvorené zhluky padli na podlahu. V miestnosti natretej so štandardným disperzným náterom bolo namerané ešte stále polovičné množstvo peľu. Vnútorná farba Ionit Color tiež prispieva k zníženiu jemného prachu vo vzduchu.

Prečo si vybrať Baumit Ionit systém v skratke:

  • lepšia kvalita vzduchu vo vnútri
  • viac zdraviu prospešných vzdušných iónov
  • menej peľu a prachu v interiéri
  • lepší oddych a regenerácia
  • overené výskumným parkom Viva Park

 

baumit ionit system

Ako funguje Baumit Ionit systém?

Prírodné stierky Baumit Ionit Fino a Baumit Ionit Finish pomáhajú udržiavať stabilnejšiu vlhkosť v interiéri (na úrovni medzi 40 až 60 %). Zabezpečujú tak zvýšený počet molekúl vody vo vzduchu. Optimálna vlhkosť vzduchu je potrebná pre proces ionizácie. Minerály obsiahnuté vo vnútornej farbe Ionit Color tieto molekuly priťahujú a premieňajú na prospešné ióny obohacujúce vzduch.

Vzniknuté záporné ióny na seba viažu čiastočky prachu, peľu a iných nečistôt. Naviazané čiastočky padajú na zem a nevíria sa vo vzduchu. Prach zo zeme či nábytku stačí len utrieť. 

Vývoj Baumit Ionit systému začal v roku 2011 v rakúskom inovačnom centre. Vedci vytvorili testovacie priestory ošetrené vnútornou omietkou Baumit Ionit Color. Výsledky dlhodobých testov preukázali konštantný proces ionizácie aj po 10 rokoch. Ide o trvácny a prirodzený efekt bez potreby ďalších zdrojov energie. Farby sú bez obsahu rozpúšťadiel. 

V Axa-Property ponúkame jedinečný Baumit Ionit systém. Garantujeme dodanie do 48 hodín, výhodnú cenu a bonusy pri odbere väčšieho množstva. Potrebujete sa poradiť s výberom správneho materiálu? Kontaktujte nás na telefónnych číslach +421 911 313 632 alebo +421 915 856 453, prostredníctvom Facebooku alebo mailom na adrese info@axaproperty.sk.

Podobné články na: dobre vedieť // domov // novinky // rodinný dom
Kategória - Dobre vedieť // Stavba

Kvalita je pre nás priorita číslo 1

Nahliadnite do ponuky služieb a riešení. Zistite, čo pre vás dokáže tím AXA-Property urobiť.

Chcete sa dozvedieť viac?

Radi zodpovieme všetky otázky o cene a vlastnostiach zateplenia.

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

rockwool

Rýchle odkazy

O nás

FAQ

GDPR

Radlinského 17, 052 01 Spišská Nová Ves

+421 902 668 966

info@axaproperty.sk

     

Ing. Miroslav Vitko

Branislav Slaninák

Obchodný riaditeľ
+421 948 899 966

Matej Benko

Technický riaditeľ
+421 915 856 453

Michal Baran - Technik

+421 948 888 128
Šariš, Zemplín

Bc. Marián Uhlár - Technik

+421 950 141 611
Spiš, Košice

Ing. Peter Bíreš - Technik

+421 948 888 129
stredné, západné Slovensko