fbpx

Či už máte plochú strechu alebo strechu s podkrovím – izolácia strechy je veľmi dôležitá. Má priaznivý vplyv na energetické výdaje rodinných domov, bytových domov alebo panelových budov. V článku si povieme o pozitívnom vplyve izolácie strechy na vašu pohodu a peňaženku.

Izolácia strechy v lete

Najväčšou výhodou izolácie strechy v lete je jej dopad na úsporu energie. Vďaka úžasným vlastnostiam izolácií sa môžete tešiť na príjemne chladné priestory v teplých letných mesiacoch. 

A, ako to vlastne funguje? Izolácia okrem toho, že v zimnom období udržiava teplo vo vnútorných priestoroch, v letnom období necháva extrémne horúčavy von za dverami. Teplo sa šíri žiarením, prúdením (konvexiou) a sálaním (radiáciou). Odporúčame si o spôsoboch šírenia tepla a fungovaní izolácie prečítať v našom predchádzajúcom článku o úniku tepla a zabránení úniku tepla.

Lepšie je udržať priestory chladné bez míňania energie. Nahradením klimatizácie dobrou izoláciou sa môžete tešiť na nižší účet za elektrinu. Klimatizácia môže mať škodlivé účinky nielen na vašu peňaženku, ale aj na životné prostredie.

Klimatizácia na streche budovy

Strecha domu má najväčšiu zásluhu na zohrievaní domu v lete. Počas celého dňa je to plocha, ktorá je najviac zasahovaná slnečnými lúčmi. Izoláciou strechy zabránite slnečnému žiareniu aby nekontrolovateľne zohrievalo obytné alebo pracovné vnútorné priestory.

Výber správnej izolácie

Izolácia vám vie ušetriť veľa peňazí na energiách. Odborníci radia sa na izoláciu pozerať ako na dlhodobú investíciu. S vysokou návratnosťou zisku. Investícia sa vám vráti do niekoľkých rokov. Šetriť na energiách začínate ihneď. Okamžitú pozitívnu zmenu pocíti aj vaša peňaženka. Izolácia s dlhou životnosťou vie zaručiť množstvo príjemných chvíľ v perfektnom tepelne udržiavanom prostredí.

S izolovanou strechou môžete podkrovie využiť ako obytné priestory a neobávať sa extrémnych horúčav v letnom období alebo krutej zimy v zimnom období. Podobne pri rovných strechách sa už nebudete stretávať s tým, že na hornom poschodí budete mať o niekoľko stupňov vyššie teploty počas leta.

Izba v strešnom priestore s balkónom

Dlhotrvajúca izolácia strechy

Pri klasickej izolácií sa často stretávame s potrebou výmeny starej izolácie. Dôvodov je mnoho, napríklad zmena vlastností izolácie po dlhšej dobe. Likvidácia takej izolácie tiež nie je prechádzka ružovou záhradou pre životné prostredie.

Striekaná izolácia ICYNENE je známa práve svojou stálosťou vlastností. Uchová si svoje vlastnosti po celú životnosť stavby. Takto sa už nad výmenou nebudete musieť zamýšľať. Svojimi vlastnosťami zvyšuje životnosť stavebným prvkom, dovoľuje im “dýchať”. Bráni tvorbe plesní – vytvára zdravé a bezpečné prostredie.

Naši odborníci vám rýchlo a jednoducho vedia zatepliť priestory. Môžete ich vidieť priamo pri práci v našom videu.

V komentári nám môžete dať vedieť, čo si o izolácií strechy myslíte. Ak máte otázky na našich odborníkov nezabudnite nám zanechať odkaz pod komentármi.

Podobné články na: AC // ICYNENE // izolácia // teplo // zateplenie

Kvalita je pre nás priorita číslo 1

Nahliadnite do ponuky služieb a riešení. Zistite, čo pre vás dokáže tím AXA-Property urobiť.

Chcete sa dozvedieť viac?

Radi zodpovieme všetky otázky o cene a vlastnostiach zateplenia.

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

rockwool

Rýchle odkazy

O nás

FAQ

GDPR

Radlinského 17, 052 01 Spišská Nová Ves

+421 902 668 966

info@axaproperty.sk

     

Ing. Miroslav Vitko

Branislav Slaninák

Obchodný riaditeľ
+421 948 899 966

Matej Benko

Technický riaditeľ
+421 915 856 453

Michal Baran - Technik

+421 948 888 128
Šariš, Zemplín

Bc. Marián Uhlár - Technik

+421 950 141 611
Spiš, Košice

Ing. Peter Bíreš - Technik

+421 948 888 129
stredné, západné Slovensko