fbpx

Eko produktov je v dnešnej dobe mnoho a stretneme sa s nimi na každom kroku. Od tácok a podnosov po čistiace prostriedky. V článku si povieme niečo o značke eko a ako vie izolácia byť eko-logická.

Eko – čo to znamená pre ľudí?

S ekologickými produktami sa stretávame v supermarketoch, obchodoch ale aj v drogériách. Eko prípravky a eko produkty sú pomaly v každom obchode. Označenie EKO sa využíva pre ekologicky šetrné výrobky. Ekologické výrobky sú šetrné k prostrediu a aj k používateľom. Produkty si musia prejsť veľkým počtom testov a kontrol, aby dostali certifikát od environmentálnych inštitúcií.

Aby produkt získal označenie environmentálnej značky, musí byť počas celej doby svojej životnosti šetrný nielen k životnému prostrediu, ale aj k zdraviu jeho používateľov. To znamená využitie menej agresívnej chémie. Sú určité chemické prvky, ktoré sú potrebné pri určitých produktov. Inováciou a zlepšovaním výrobných procesov sa podarilo vyhodiť niektoré nepotrebné prvky z výrobkov. Menej je niekedy viac.

Škála produktov označených environmentálnou značkou je pomerne široká – od náterových hmôt, cez ekologické upratovacie prostriedky až po ekologické kotle. Už dlhšiu dobu sa k nim pridala aj izolácia. Z praxe človek pozná množstvo druhov klasických izolácií. Certifikovaná izolácia od environmentálnej inštitúcie existuje.

Certifikovaná izolácia s environmentálnou značkou 

Jediný spôsob, ako zistiť o stavebnom materiáli, že je ekologický, je hľadať environmentálnu značku na obale. Jediná environmentálna značka pre stavebné materiály v Európe je Natureplus. Táto značka je založená na základe striktných vedeckých kritérií. Jej logo symbolizuje 3 veci:

  • Ochrana životného prostredia – modrý kruh
  • Bezpečné prostredie na bývanie – začiarknutie červenou
  • Obnoviteľnosť – zelená silueta domu
Ekoznačka natureplus

Jedným z certifikovaných stavebných materiálov je fúkaná izolácia ISOCELL vyrobená z celulózy. Môžete si o nej prečítať viac v predchádzajúcom článku na blogu. Celulóza vyrobená z recyklovaného novinového papiera. Izolácia ISOCELL obsahuje látku – kyselinu boritú – prírodný inhibitor horenia. Kyselina boritá je schválenou chemickou látkou pre hnojivá. Budeme sa jej priamo venovať v neskorších článkoch na blogu.

V AXA-PROPERTY pracujeme práve s touto vysoko ekologickou fúkanou izoláciou. Naše dlhodobé skúsenosti vám zaručia kvalitnú aplikáciu tejto izolácie. V tomto videu môžete vidieť našich odborníkov priamo pri práci. V budúcich článkoch sa budeme venovať hlbšie vlastnostiam fúkanej izolácie ISOCELL .

Na záver si môžete pozrieť proces výroby celulózovej tepelnej izolácie v tomto videu od firmy ISOCELL.

Na všetky otázky vám naši odborníci radi zodpovedajú. V pätičke stránky máte možnosť ich kontaktovať.

Podobné članky na: eko // fúkaná izolácia // ISOCELL // izolácia

Kvalita je pre nás priorita číslo 1

Nahliadnite do ponuky služieb a riešení. Zistite, čo pre vás dokáže tím AXA-Property urobiť.

Chcete sa dozvedieť viac?

Radi zodpovieme všetky otázky o cene a vlastnostiach zateplenia.

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

rockwool

Rýchle odkazy

O nás

FAQ

GDPR

Radlinského 17, 052 01 Spišská Nová Ves

+421 902 668 966

info@axaproperty.sk

     

Ing. Miroslav Vitko

Branislav Slaninák

Obchodný riaditeľ
+421 948 899 966

Matej Benko

Technický riaditeľ
+421 915 856 453

Michal Baran - Technik

+421 948 888 128
Šariš, Zemplín

Bc. Marián Uhlár - Technik

+421 950 141 611
Spiš, Košice

Ing. Peter Bíreš - Technik

+421 948 888 129
stredné, západné Slovensko