fbpx

Cez klasický krov uniká veľké množstvo tepla zvnútra domu, je to spôsobené prirodzeným šírením tepla a jeho interakciou s okolím. V článku nájdete množstvo ďalších faktov prispievajúcim k dôležitosti izolácie krovu.

Krov ochraňuje dom pred snehom a dažďom spolu s vonkajšími stenami. Je potrebné mať krov silný a pevný, zároveň ako sme už spomínali, do podkrovia sa prirodzene presúva veľké množstvo tepla nachádzajúceho sa v obytných priestoroch. Neizolovaný krov takto spôsobuje veľké náklady za energie – prevažne minuté na udržanie ideálnej teploty v priestoroch. Je dôležité mať krov dostatočne izolovaný.

Výhody izolácie krovu pred zimou

Je viacero dôvodov prečo mať dobre izolovaný krov, ale jednu z najpodstatnejších výhod ucítite na peňaženke. Straty tepla spôsobené neizolovaným krovom sú v priemere až 30% z celkových strát tepla pri rodinných domoch. Izolácia krovu značne pomôže znížením výdajov na tepelné energie. Viac o úniku tepla a dôvody prečo neizolovaný krov prispieva v priemere až k 30% strát tepla, nájdete v jednom z predchádzajúcich článkov o úniku tepla a princípoch šírenia tepla.

Máte v záujme využívať podkrovie ako obytné priestory? Izolácia krovu je jedným z prvých krokov, ktoré je potrebné uskutočniť. Izolácia krovu ochráni podkrovie pred zimou v chladnom období a neprimeraným teplom v letnom období. Viac o zmenách teplôt a výhodách izolácie v lete nájdete prekliknutím na tento článok.

Jednoduchá izolácia krovu

Najpodstatnejší krok pri uvažovaní a plánovaní realizácie izolovania krovu je výber správnej izolácie. Je dôležité pozerať na R hodnotu izolácie a jej zabránenie prúdeniu ideálne teplého vzduchu preč z obytných priestorov. Výberom správnej izolácie krovu sa vyhnete problémom, ktoré môžu nastať pri výbere nesprávnej izolácie alebo nesprávnej aplikácií izolácie.  Pri veľkých rozhodnutiach, ako je izolácia krovu, je vhodné sa spoľahnúť na kvalitu. Fúkaná izolácia ISOCELL je hrdým držiteľom ekoznačky Natureplus.

V AXA-PROPERTY pracujeme práve s touto vysoko-ekologickou fúkanou izoláciou. Naše dlhodobé skúsenosti vám zaručia kvalitnú aplikáciu tejto izolácie. Našich odborníkov môžete vidieť priamo pri práci vo videách na YouTube kanále AXA-PROPERTY.

Na tomto videu môžete vidieť celý postup izolácie krovu fúkanou izoláciou ISOCELL. Všetky otázky veľmi radi zodpovieme.

Budeme radi, ak nám zanecháte komentár pod článkom alebo sa s nami spojíte cez e-mail info@axaproperty.sk.

Kvalita je pre nás priorita číslo 1

Nahliadnite do ponuky služieb a riešení. Zistite, čo pre vás dokáže tím AXA-Property urobiť.

Chcete sa dozvedieť viac?

Radi zodpovieme všetky otázky o cene a vlastnostiach zateplenia.

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

rockwool

Rýchle odkazy

O nás

FAQ

GDPR

Radlinského 17, 052 01 Spišská Nová Ves

+421 902 668 966

info@axaproperty.sk

     

Ing. Miroslav Vitko

Branislav Slaninák

Obchodný riaditeľ
+421 948 899 966

Matej Benko

Technický riaditeľ
+421 915 856 453

Michal Baran - Technik

+421 948 888 128
Šariš, Zemplín

Bc. Marián Uhlár - Technik

+421 950 141 611
Spiš, Košice

Ing. Peter Bíreš - Technik

+421 948 888 129
stredné, západné Slovensko