fbpx
Takto vyzerá fúkaná izolácia od firmy ISOCELL zblízka

 

Fúkaná izolácia ISOCELL je prírodná tepelná izolácia z celulózových vlákien. Celulóza je produkt priamo z prírody. Jej úloha v prírode je stabilizovanie bunkových stien rastlín a stromov. Celulóza je najčastejšie sa vyskytujúca organická zlúčenina v prírode. Fúkaná celulózová izolácia ISOCELL vzniká recyklačným procesom čistého, vytriedeného novinového papiera.

 

Prírodne ekologická fúkaná izolácia

 

Výrobný proces tepelnej izolácie z celulózy je vysoko ekologický. V porovnaní s ostatnými izolačnými materiálmi je vynaložená nižšia primárna energia na výrobu. Celulózová izolácia ISOCELL už desaťročia znižuje emisie CO2 a zároveň šetrí náklady na vykurovanie. Celulózová izolácia sa dá ďalej recyklovať a stane sa z nej hnojivo. Zuhoľnatením vzniká prísada do pôdy. Túto prísadu, ako hnojivo využívali amazonskí Indiáni už pred 7000 rokmi. Toto rastlinné hnojivo sa vnáša do pôdy pomocou hnojnice a podľa najnovších poznatkov sa pritom nepríjemný zápach znižuje až o 75%.

 

Ekoznačka kvality

 

Fúkaná izolácia ISOCELL je hrdým držiteľom ekoznačky od Natureplus. Zaručuje vysokú kvalitu materiálu, minimálny alebo pozitívny dopad na prostredie počas jeho výroby, používania a likvidácie. Ekoznačka od Natureplus je jediná z európskych environmentálnych značiek pre stavebné produkty založená na základe striktných vedeckých kritérií. Držia sa troch hlavných pilierov:

 

  • Čistá a efektívna výroba
  • Ochrana životného prostredia a zdravia
  • Udržateľnosť zdrojov
Ekoznačka natureplus

 

Úžasné izolačné vlastnosti fúkanej izolácie

 

Celulózová izolácia ISOCELL sa vyznačuje nízkymi súčiniteľmi tepelnej vodivosti (AT/EU: 0,039W/mK, DE: 0,04 W/mK, CH: 0,038 W/mK). Izolácia vypĺňa aj tie najužšie škáry a dutiny. Vytvára súvislú izolačnú vrstvu. ISOCELL celulóza existuje už vyše 25 rokov bez náznakov zmien v dôsledku starnutia. Celulózová izolácia ISOCELL dosahuje v prípade medzi-stien o 7 dB a pri medzi-stropoch o 5 dB lepšie hodnoty zvukovej izolácie v porovnaní s bežnými izolačnými materiálmi.

Celulóza od ISOCELL prirodzene reguluje vlhkosť. Vyznačuje sa kapilárnou vodivosťou. Fúkaná celulózová izolácia z celulózy sa stáva cenným zásobníkom vlhkosti v prípade vysúšania stavebného dielu. Vysúšanie stavebného dielu sa môže odohrávať pri nevetraných plochých strechách, vnútorných izolácií alebo sanačných prácach. Celulózová izolácia ISOCELL neplesnivie a chráni aj priľahlé stavebné diely.

Už dávno je známe, že novinový papier prenáša vlhkosť

Táto izolácia úspešne prešla radou protipožiarnych testov. Z nich vyplynulo, že horí kontrolovane, ale zároveň bezpečne. S hodnotami B-s2,d0 podľa EN klasifikácie dosahuje celulóza ISOCELL najlepšie hodnotenie z hľadiska horľavosti stavebných materiálov.

Fúkaná celulózová izolácia je riešením na všetko. Využije sa na podlahu, stenu alebo strop. Jeden produkt na všetko ušetrí nielen čas a peniaze, ale zaručuje tiež kvalitatívne lepší výsledok pri osadzovaní. Vysoká objemová hmotnosť bráni úniku tepla prúdením vzduchu.

 

Fúkaná izolácia ISOCELL na Slovensku

V AXA-PROPERTY pracujeme práve s touto vysoko ekologickou fúkanou izoláciou. Naše dlhodobé skúsenosti vám zaručia kvalitnú aplikáciu tejto izolácie. V tomto videu môžete vidieť našich odborníkov priamo pri práci. V budúcich článkoch sa budeme vlastnostiam fúkanej izolácie ISOCELL venovať hlbšie.

Na záver si môžete pozrieť proces výroby celulózovej tepelnej izolácie v tomto videu od firmy ISOCELL.

Podobné články na: eko // fúkaná izolácia // ISOCELL // izolácia
Kategória - Fúkaná izolácia

Kvalita je pre nás priorita číslo 1

Nahliadnite do ponuky služieb a riešení. Zistite, čo pre vás dokáže tím AXA-Property urobiť.

Chcete sa dozvedieť viac?

Radi zodpovieme všetky otázky o cene a vlastnostiach zateplenia.

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

rockwool

Rýchle odkazy

O nás

FAQ

GDPR

Radlinského 17, 052 01 Spišská Nová Ves

+421 902 668 966

info@axaproperty.sk

     

Ing. Miroslav Vitko

Branislav Slaninák

Obchodný riaditeľ
+421 948 899 966

Matej Benko

Technický riaditeľ
+421 915 856 453

Michal Baran - Technik

+421 948 888 128
Šariš, Zemplín

Bc. Marián Uhlár - Technik

+421 950 141 611
Spiš, Košice

Ing. Peter Bíreš - Technik

+421 948 888 129
stredné, západné Slovensko