fbpx

Pri otázke príprav na zimu si vieme predstaviť množstvo pozitívnych a negatívnych vecí. Patria k nim sviatky, sneh, dlhšie noci, vyššie výdaje na energie. Aby sme sa však pripravili na zimu poriadne, je dôležité pripraviť dom na zimu a znížiť tak výdaje na energie v zime. Spoločne sa pozrime na to, ako znížiť výdaje na energie a ostať zároveň pekne v teple počas zimnej sezóny.

V zimných mesiacoch cítime na vlastnej koži únik tepla preč z domova. Chceme ostať v teple, ale teplo však neustále prúdi preč. Pri rannom vyvetraní cítime ako sa chladný vzduch valí do vnútra cez otvorené okno. 

Teplo nesené teplým vzduchom prirodzene stúpa hore. Preto je veľmi dôležité mu zabrániť pred únikom z obytných priestorov. Cez strechu a strop uniká 30% až 40% tepla. Pozrime sa podrobnejšie na jeden z tradičných stropov v domácnostiach na Slovensku. 

Trámový strop

Trámové stropy sú tiež známe ako štukátor / štukátorový strop, palach alebo tragar. Začali byť populárne pri stavbe domov v 19. storočí a sú tradičnými stropmi na Slovensku. To znamená, že väčšina domov na Slovensku má práve trámový strop.

Základným nosným prvkom všetkých druhov trámových stropov sú stropné trámy (stropnice). Na vrch trámov je uložený plný doskový záklop, k tomu ešte môže byť aj škvarobetónový poter. Trámový strop môže byť aj s rovným podhľadom. Stropnice sú vtedy obkladané hrubými doskami a omietkou, preto ani nemusíte vedieť, že máte trámový strop. Vytvorí sa škára o veľkosti 15 až 25 cm v strope vyplnená vzduchom. Teplo takto prúdi z obytných priestorov veľmi rýchlo. Vhodným riešením ako pripraviť dom na zimu je zateplenie stropu / strechy.

Zateplenie v zime

Zateplenie trámového stropu je dokončené v priebehu jedného dňa. Odborníci prídu vyplniť prázdnu dutinu v strope a výsledok je cítiť hneď na druhý deň. Priebeh zateplenia trámového stropu môžete vidieť v krátkom videu od firmy AXA-PROPERTY.

Zatepľovať domy a budovy chodia školení odborníci s ekologickou fúkanou izoláciou ISOCELL. Je vyrobená z celulózy a môže sa pýšiť eko značkou kvality. Pri hrúbke 15+ cm má výborné protipožiarne vlastnosti a na tomto krátkom videu si môžete pozrieť výrobný proces.  

Môžete si o nej prečítať viac v článku Fúkaná izolácia z prírody alebo sledujte Facebookovú stránku AXA-PROPERTY.

Všetky otázky veľmi radi zodpovieme. Budeme radi, ak nám zanecháte komentár pod článkom alebo sa s nami spojíte cez e-mail info@axaproperty.sk

Podobné články na: fúkaná izolácia // ISOCELL // renovácia // šetrenie // strop
Kategória - Stavba

Kvalita je pre nás priorita číslo 1

Nahliadnite do ponuky služieb a riešení. Zistite, čo pre vás dokáže tím AXA-Property urobiť.

Chcete sa dozvedieť viac?

Radi zodpovieme všetky otázky o cene a vlastnostiach zateplenia.

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

rockwool

Rýchle odkazy

O nás

FAQ

GDPR

Radlinského 17, 052 01 Spišská Nová Ves

+421 902 668 966

info@axaproperty.sk

     

Ing. Miroslav Vitko

Branislav Slaninák

Obchodný riaditeľ
+421 948 899 966

Matej Benko

Technický riaditeľ
+421 915 856 453

Michal Baran - Technik

+421 948 888 128
Šariš, Zemplín

Bc. Marián Uhlár - Technik

+421 950 141 611
Spiš, Košice

Ing. Peter Bíreš - Technik

+421 948 888 129
stredné, západné Slovensko