fbpx

Pri stavbe vysnívaného bývania čoraz viac ľudí zohľadňuje otázku ekológie a zdravia. Prírodné izolácie sú kľúčom k zdravému bývaniu. Sú zdravotne nezávadné, ekologicky udržateľné a poskytujú výbornú tepelnú ochranu, čím ovplyvňujú vnútornú klímu. Viac o výhodách prírodných izolačných materiáloch sa dozviete v článku.

 

Prečo používame prírodné izolácie?

Prírodné izolačné materiály sa vyrábajú z obnoviteľných zdrojov ako drevo, kameň, konope, hlina, celulóza alebo sklo, ktoré sú maximálne šetrné k životnému prostrediu. Na rozdiel od bežných izolačných materiálov neobsahujú formaldehyd, VOC (prchavé organické zlúčeniny) a iné toxické chemikálie škodlivé pre zdravie človeka. Prírodné izolácie tak vytvárajú základ pre zdravé bývanie a výrazne zvyšujú kvalitu vnútorného prostredia.  

Pri zateplení je dôležitá aj tepelná ochrana budovy. Prírodné izolácie majú vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti. V zime teplo uniká cez materiál pomalšie, v lete zase nedochádza k prehrievaniu. Týmto spôsobom prispievajú k zníženiu spotreby energie a nákladov na vykurovanie.

Výhody prírodných izolácií v skratke:

  • ekologická udržateľnosť
  • šetrenie nákladov
  • výborná tepelná ochrana
  • dobré pohlcovanie hluku
  • zvýšenie kvality bývania
prirodne izolacie, fukana celuloza

Druhy prírodných izolácií v našej ponuke

V Axa-Property využívame prírodné fúkané izolácie z celulózových vlákien, skleného vlákna, kamennej vlny a drevovlákna. Fúkaná izolácia predstavuje moderný spôsob zateplenia. Realizácia prebieha rýchlo, bez zbytočného odpadu a neporiadku.

 

Celulózová izolácia

Fúkaná izolácia Isocell sa vyrába z celulózových vlákien, ktoré vznikajú recykláciou čistého vytriedeného novinového papiera. Vlastné závody v Rakúsku, Francúzsku, Nemecku, Švédsku a Belgicku využívajú na výrobu celulózovej izolácie fotovoltiku. Celulózka Isocell má udelený prestížny ekologický certifikát Natureplus®.

Izolácia spĺňa environmentálne vyhlásenie o produkte (EPD) založené na medzinárodne dohodnutých normách. EPD tvorí databázu pre ekologické posudzovanie budov od výstavby cez využívanie až po likvidáciu. Odborne aplikovaná fúkaná izolácia sa dá navyše kompletne zhodnotiť a opätovne použiť, pričom ostáva len veľmi málo odpadového materiálu.

  • Oblasti použitia: novostavby, sanácie, zateplenie stropu, strechy, steny, podlahy
fúkaná celulóza isocell

Celulózová izolácia Isocell

Drevovláknitá izolácia 

Fúkaná izolácia Woodycell sa vyrába z drevených vlákien bez prímesí a spojív. Prírodný izolačný materiál má vynikajúcu tepelnú kapacitu – v zime udržuje teplo vo vnútri, v lete zabezpečí príjemný chládok. 

  • Oblasti použitia: novostavby, sanácia, vonkajšie a vnútorné dutiny steny, najvyššie medzipodlažné stropy a medzistropy

V ponuke máme aj drevovláknitú izoláciu Steico Zell z borovicového dreva. Vyhrala cenu za rozvoj ekológie. Drevo sa získava zo stromov starých 12-15 rokov vysadených spoločnosťou STEICO v okolí 100 km od závodu. Zabraňuje sa tým nekontrolovateľnému výrubu stromov. Zvyškový materiál je ľahko kompostovateľný.  

  • Oblasti použitia: nízkoenergetické a pasívne stavby, drevodomy, izolácia podláh, stropov, stien a striech murovaných domov

 

Izolácia na báze skla

Fúkaná izolácia Supafil Loft od spoločnosti Knauf Insulation je vyrobená z recyklovateľného skla bez pridania spojiva a prímesí. Ide o veľmi ľahký, nehorľavý a paropriepustný materiál. Na dotyk je jemný a hebký ako klasická vata do uší. Je bezpečný pre pokožku aj sliznicu.

Izolácia Supafil získala certifikát Declare, ktorý svedčí o zdravotnej nezávadnosti výrobku. Ide o prvú a zatiaľ jedinú fúkanú minerálnu izoláciu v Európe, ktorá získala toto osvedčenie.

 

  • Oblasti použitia: priestory s dlhším evakuačným časom (napríklad nemocnice), dvojplášťové ploché strechy, trámové stropy, povaly so záklopom, bungalovy s väzníkovými krovmi
prírodná izolácia supafil loft

Izolácia na báze skla Supafil Loft

Izolácia z kamennej vlny 

Používame fúkanú izoláciu Granrock Super od značky Rockwool vyrobenú z granulátu kamennej vlny. Kamenná vlna Rockwool sa vyrába z čadiču, bazaltu alebo gabra s ohľadom na našu planétu. Vďaka prírodnému pôvodu je úplne recyklovateľná. Je nehorľavá a zvyšuje požiarnu bezpečnosť stavby.

  • Oblasti použitia: vodorovné plochy neobytných podkroví, úzke miesta v plochých strechách, šikmé plochy obytných podkroví, deliace priečky, sendvičové steny, výplň iných dutých priestorov

 

Stavte na prírodu a odbornosť

Pri stavbe vášho vysnívaného domu odporúčame zvoliť prírodné izolácie. Sú zdravotne nezávadné, šetria peňaženku aj životné prostredie. V Axa-Property vám radi poradíme s výberom vhodnej izolácie. Každý materiál má rozdielnu objemovú hmotnosť danú výrobcom. Dohodneme si bezplatnú nezáväznú obhliadku a zhodnotíme, ktorá izolácia bude pre vás najlepšia.

Kontaktujte nás prostredníctvom Facebooku, na telefónnom čísle +421 902 668 966 alebo mailom na adrese info@axaproperty.sk. Všetky naše realizácie môžete sledovať na blogu.

Kvalita je pre nás priorita číslo 1

Nahliadnite do ponuky služieb a riešení. Zistite, čo pre vás dokáže tím AXA-Property urobiť.

Chcete sa dozvedieť viac?

Radi zodpovieme všetky otázky o cene a vlastnostiach zateplenia.

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

rockwool

Rýchle odkazy

O nás

FAQ

GDPR

Radlinského 17, 052 01 Spišská Nová Ves

+421 902 668 966

info@axaproperty.sk

     

Ing. Miroslav Vitko

Branislav Slaninák

Obchodný riaditeľ
+421 948 899 966

Matej Benko

Technický riaditeľ
+421 915 856 453

Michal Baran - Technik

+421 948 888 128
Šariš, Zemplín

Bc. Marián Uhlár - Technik

+421 950 141 611
Spiš, Košice

Ing. Peter Bíreš - Technik

+421 948 888 129
stredné, západné Slovensko