fbpx

Zateplenie väzníkovej strechy v Šarišských Bohdanovciach

Na východe Slovenska v obci Šarišské Bohdanovce sme sa pustili do izolácie rodinného domu z pálených tehál. Na zateplenie väzníkovej strechy sme na želanie zákazníka použili fúkanú izoláciu na báze skla Supafil Loft. Prečítajte si celý postup.
zateplenie väzníkovej strechy

Typ stavby

rodinný dom

Lokalita

Šarišské Bohdanovce

Konštrukcia

väzníková strecha

Izolácia

Supafil Loft

 1. Vymazanie venca lepidlom

Majiteľ použil na stavbu rodinného domu tradičnú pálenú tehlu. Ide o prievzdušný materiál, ktorý ľahko distribuuje vlhkosť. Prvý krok preto spočíval v neprievzdušnení stien lepidlom. V Axa-Property používame špeciálne rýchloschnúce lepidlo Baumit SpeedFix s nízkym obsahom vody. Už o 30 minút sme mohli pokračovať v ďalšom kroku – nastriekaní penetrácie na lepidlo. Onedlho sme mali pripravený podklad pre napojenie parotesnej fólie. Debnenie venca (pomúrnice) polystyrénom si zákazník pripravil sám.
N

Trieda reakcie na oheň A1

N

Čisté prírodné sklené vlákno bez pojív (bez lepidiel a formaldehydov)

N

2. Inštalácia vzduchotesnej parozábrany s poctivým latovaním

Použili sme odolnú parotesnú fóliu Airstop VAP od spoločnosti Isocell s hodnotou sd: 100 m. Pred aplikáciou fúkanej izolácie Supafil Loft sme namontovali laty naprieč s osovou vzdialenosťou 50 cm zo strany interiéru. Laty boli najprv morené máčaním. Pri inštalácii parozábrany dbáme na to, aby bola zachovaná vzduchotesnosť. Každá sponka musí byť poctivo prelepená, na každú skrutku prechádzajúcou latou a fóliou musí byť použitý trvale pružný tmel. Na zabezpečenie vzduchotesnosti používame systémové prvky od značky Isocell.

 3. Napojenie parozábrany na obvodový múr

Nasledovalo napojenie parotesnej fólie na obvodový múr a poistenie originálnou vzduchotesne – omietateľnou páskou. Na príprave parozábrany s plochou 179 m2 pracovali štyria aplikátori.

Poznámka: Pri inštalácii parozábrany je veľmi dôležité zachovanie vzduchotesnosti. Porušená vrstva fólie lokálne znehodnocuje tepelnú izoláciu.

Hodín práce

KG materiálu

Hrúbka izolácie v cm

Realizátori

 4. Montáž pochôdznej plochy

Na prianie zákazníka sme do parozábrany vyrezali otvor pre prechod na pochôdznu plochu. Potrebovali sme zvýšiť konštrukciu nad úroveň izolácie. Otvor pre výlez sme vytvorili z OSB dosiek, do ktorých si potom zákazník vložil výlezové schodíky alebo rebrík. V našej réžii bolo aj vytvorenie protipožiarnej bariéry komína nehorľavým materiálom.

 5. Zateplenie väzníkovej strechy izoláciou Supafil Loft

Aplikáciu fúkanej izolácie bez problémov zvládli dvaja aplikátori – jeden pomocník na aute a jeden aplikátor, ktorý obsluhoval stroj na diaľku. Na zateplenie väzníkovej strechy s plochou 197 m2 sme použili fúkanú izoláciu Supafil Loft od Knauf Insulation s hustotou 23 kg/m3. Nafúkali sme 45 cm vrstvu bielej perinky.    Materiál Supafil Loft má nulové sadanie, takže dohodnutá vrstva izolácie sa nemusí prefukovať. Čisto prírodná izolácia je vyrobená z recyklovaného skla bez pojív a prímesí. Nafúkaná perina je na dotyk jemná a hebká ako klasická vata. Je absolútne bezpečná pre pokožku aj sliznicu človeka.

Poznámka: Fúkaná izolácia Supafil Loft sa pýši nízkym súčiniteľom tepelnej vodivosti. Pri objemovej hmotnosti 23 kg/m3 sme docielili deklarovanú lambdu λ = 0,036 W/mK. Má veľmi dobré tepelnoizolačné vlastnosti.

Výhody získané zateplením od Axa-Property:

  • kvalitná inštalácia parozábrany
  • zdravé prostredie bez vlhkosti
  • rýchla návratnosť počiatočnej investície do 3-5 rokov
  • izolačná vrstva bez tepelných mostov
  • prírodná izolácia vhodná pre ekologické domy
  • odborné poradenstvo
  • vysoká úspora nákladov na kúrenie a chladenie
  • dlhá životnosť

Galéria realizácie

Kvalita je pre nás priorita číslo 1

Nahliadnite do ponuky služieb a riešení. Zistite, čo pre vás dokáže tím AXA-Property urobiť.

Chcete sa dozvedieť viac?

Radi zodpovieme všetky otázky o cene a vlastnostiach zateplenia.

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

rockwool

Rýchle odkazy

O nás

FAQ

GDPR

Radlinského 17, 052 01 Spišská Nová Ves

+421 902 668 966

info@axaproperty.sk

     

Ing. Miroslav Vitko

Branislav Slaninák

Obchodný riaditeľ
+421 948 899 966

Matej Benko

Technický riaditeľ
+421 915 856 453

Michal Baran - Technik

+421 948 888 128
Šariš, Zemplín

Bc. Marián Uhlár - Technik

+421 950 141 611
Spiš, Košice

Ing. Peter Bíreš - Technik

+421 948 888 129
stredné, západné Slovensko