fbpx

Zateplenie strechy materskej školy fúkanou izoláciou Supafil Loft

V Krompachoch sme izolovali materskú školu. Na zateplenie strechy sme použili ekologickú fúkanú izoláciu zo skleného vlákna Supafil Loft, ktorá sa vyznačuje nehorľavosťou a nízkou triedou sadania. Celý postup si prečítajte v článku.

zateplenie podlahy

Typ stavby

materská
škola

Lokalita

Krompachy

Konštrukcia

sedlová väzníková strecha

Izolácia

Supafil Loft

 1. Určenie ideálneho trasovania materiálu

Rekonštrukcia materskej školy v Krompachoch prebehla v spolupráci s firmou SIMA Plus Krompachy s.r.o. My sme mali na starosti zateplenie strechy fúkanou izoláciou Supafil Loft. Fúkanú izoláciu aplikujeme pomocou špeciálneho prístroja, z ktorého materiál pod tlakom putuje cez montážne hadice na požadované miesto. Na začiatku izolačného procesu sme teda určili trasovanie materiálu. Proces bol tentokrát náročnejší kvôli väčšej veľkosti budovy a lešeniu na stavbe.

Poznámka: Hadica nesmie nikomu zavadzať, aby ostala nepoškodená. Rozvinieme ju po celej dĺžke bez zalomenia.

N

100 % ekologické riešenie - prírodná izolácia na báze skla bez chemických prímesí

N

Nehorľavosť - fúkaná izolácia Supafil Loft spĺňa najvyšší štandard požiarnej bezpečnosti

N

 2. Nastavenie lasera

Aby sme dodržali presnú hrúbku izolácie, pri aplikácii fúkanej izolácie používame niveláciu automatickým laserom. V Axa-Property väčšinou prefukujeme dohodnutú hrúbku minimálne o 10 %. Je to z toho dôvodu, že pri fúkaní na voľno počítame so sadaním materiálu. Fúkaná izolácia na báze skla Supafil Loft má však veľmi nízku sadavosť < 1 %. Znamená to, že nesadá a je tvarovo stála. Preto sme prefúkli dohodnutú hrúbku len minimálne.

 3. Zateplenie strechy fúkanou izoláciou Supafil Loft

Izolačnú vrstvu sme aplikovali na pôvodnú plochú strechu s asfaltovými pásmi, na ktorú kolegovia zo Sima Plus s.r.o. pripravili nadstavbu s vencom a položenou novou strechou. My sme sa následne pustili do procesu izolovania. 

Aplikovali sme 40 cm vrstvu bielej perinky na ploche 497 m2. Zvolili sme vyššiu objemovú hmotnosť izolácie 16 kg/m3 pre lepší tepelný odpor materiálu. Čím je tepelný odpor vyšší, tým materiál lepšie tepelne izoluje.

Medzi najväčšie výhody fúkanej izolácie Supafil patria nehorľavosť a prírodné zloženie bez prímesí a chemických látok. Supafil Loft je prirodzene nehorľavý materiál s najvyššou protipožiarnou ochranou A1. Nehorľavosť si zachováva po celú dobu životnosti. Preto je izolácia ideálna na zateplenie budov s dlhším evakuačným časom ako napríklad školy, škôlky, nemocnice či priemyselné budovy. 

Ide o ľahký izolačný materiál, ktorý nezaťažuje strešnú konštrukciu. Má vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti – zabraňuje tepelným únikom v zime a prehrievaniu vzduchu v lete. Vďaka hydrofobizácii odpudzuje vodu. Je minimálna šanca, že voda zatečie do izolantu.

Poznámka: Celú škôlku sme zateplili v priebehu dvoch pracovných dní. Používame najsilnejší stroj na trhu ISOBLOW TITAN, vďaka čomu je izolačný proces rýchly a efektívny.

Hodín práce

KG materiálu

Hrúbka izolácie v cm

Realizátori

Ak plánujete zateplenie školy, škôlky, nemocnice či priemyselnej budovy, obráťte sa na Axa-Property. Vďaka špičkovým technológiám a tímu odborníkov na izoláciu nám nerobia problém ani väčšie zákazky. Kontaktujte nás prostredníctvom Facebooku, na telefónnom čísle +421 902 668 966 alebo mailom na adrese info@axaproperty.sk. Všetky naše realizácie môžete sledovať na blogu.

Výhody získané zateplením od Axa-Property:

  • rýchle zateplenie do niekoľkých hodín
  • používame najsilnejší stroj na trhu ISOBLOW TITAN
  • zvýšenie požiarnej bezpečnosti
  • zdravé prostredie bez vlhkosti
  • bezšpárovosť – vyplnenie všetkých detailov
  • návratnosť počiatočnej investície do 3-5 rokov
  • vysoká úspora nákladov na kúrenie a chladenie
  • odborné poradenstvo

Galéria realizácie

Kvalita je pre nás priorita číslo 1

Nahliadnite do ponuky služieb a riešení. Zistite, čo pre vás dokáže tím AXA-Property urobiť.

Chcete sa dozvedieť viac?

Radi zodpovieme všetky otázky o cene a vlastnostiach zateplenia.

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

rockwool

Rýchle odkazy

O nás

FAQ

GDPR

Radlinského 17, 052 01 Spišská Nová Ves

+421 902 668 966

info@axaproperty.sk

     

Ing. Miroslav Vitko

Branislav Slaninák

Obchodný riaditeľ
+421 948 899 966

Matej Benko

Technický riaditeľ
+421 915 856 453

Michal Baran - Technik

+421 948 888 128
Šariš, Zemplín

Bc. Marián Uhlár - Technik

+421 950 141 611
Spiš, Košice

Ing. Peter Bíreš - Technik

+421 948 888 129
stredné, západné Slovensko