fbpx

Kvalitná izolácia je základ komfortného bývania. Oplatí sa do nej investovať. Ako spoznáte nesprávne zateplenie domu? Dozviete sa v článku.

Plesne a vlhké múry

Vlhké miesta a plesne vedia poriadne znepríjemniť život. Negatívne vplývajú na zdravie človeka. Najčastejšie ich spozorujete z vnútornej strany obvodovej steny v oblasti rohov, kútov alebo na miestach osadenia okien. Čo je ich príčinou? Najmä nedostatočná tepelná izolácia.

Plesne vznikajú pôsobením tepelných mostov – sú to miesta, kde dochádza k výmene tepla medzi vnútorným (obytným) priestorom a vonkajším priestorom. Vnútorné steny majú chladnejší povrch ako okolitá teplota. V chladných miestach kondenzuje voda. Vznikajú kvapky rosy podporujúce tvorbu plesní. Viac si môžete prečítať v našom staršom článku.

Studené steny vo vnútri

Príčinou sálajúceho chladu zo stien môže byť nesprávne zateplenie domu. Týka sa to najmä starších nehnuteľností s chladnými vonkajšími stenami. V zle zateplenej fasáde sa teplo rýchlo rozptýli na vonkajšiu stranu steny a spôsobí chladný povrch vnútornej steny.

Dobre izolovaná stena vytvára bariéru, ktorá zabraňuje úniku tepla. Chlad sa nedostane dovnútra. To znamená, že steny sú schopné udržať teplo dlhší čas.

Topiaci sa sneh na streche

V zime môžete spozorovať nesprávne izolovaný dom veľmi jednoducho. Ak sa po snehovej prehánke prejavia náznaky roztopenia snehu, potom cez strechu uniká teplo a topí vrstvu snehu na streche. Znamená to, že dom nie je dobre izolovaný. Môže to byť spôsobené nedostatočnou izoláciou podkrovia.

Dom je peine zabalený v šáli.

Rastúce účty za vykurovanie

Účty za energie hovoria jasne. Ak si všimnete prudký nárast mesačného účtu za kúrenie, znamená to, že vaša pec na vykurovanie musí vyvinúť väčšie úsilie na udržanie tepla v dome. Aj malý únik tepla cez slabo izolované miesto vo fasáde alebo strope môže zaťažiť vašu peňaženku.

Nerovnomerná izbová teplota

Ak zapnete kúrenie a v niektorých izbách je mrazivo, zatiaľ čo v iných je horúco, potom môže byť problém s izoláciou. Rozloženie tepla v dome hovorí veľa o kvalite zateplenia. 

Spozorovali ste vo vašej domácnosti spomínané signály? Zateplenie domu alebo opravu izolácie zverte do rúk odborníkom. V Axa-Property vám radi poradíme.

Kontaktujte nás prostredníctvom komentára pod článkom, na Facebooku, na telefónnom čísle +421 902 668 966 alebo mailom na adrese info@axaproperty.sk. Realizácie fúkanej alebo striekanej izolácie nájdete na našom Youtube kanáli.

Podobné články na: dobre vedieť // domov // izolácia // zateplenie
Kategória - Dobre vedieť

Kvalita je pre nás priorita číslo 1

Nahliadnite do ponuky služieb a riešení. Zistite, čo pre vás dokáže tím AXA-Property urobiť.

Chcete sa dozvedieť viac?

Radi zodpovieme všetky otázky o cene a vlastnostiach zateplenia.

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

rockwool

Rýchle odkazy

O nás

FAQ

GDPR

Radlinského 17, 052 01 Spišská Nová Ves

+421 902 668 966

info@axaproperty.sk

     

Ing. Miroslav Vitko

Branislav Slaninák

Obchodný riaditeľ
+421 948 899 966

Matej Benko

Technický riaditeľ
+421 915 856 453

Michal Baran - Technik

+421 948 888 128
Šariš, Zemplín

Bc. Marián Uhlár - Technik

+421 950 141 611
Spiš, Košice

Ing. Peter Bíreš - Technik

+421 948 888 129
stredné, západné Slovensko