Fúkané izolácie

Fúkaná celulóza ISOCELL
tepelná izolácia z celulózových vlákien

Je vyrobená optimálnou recyklačnou metódou z novinového. Základný materiál pre ISOCELL celulózu je drevo, ktorého vynikajúce vlastnosti sú známe už po tisícročia. Produkcia ISOCELL celulózy prebieha v Rakúsku v jednom z najmodernejších zariadení v Európe.

Čo to vlastne je fúkaná izolácia?

It is a long established fact that a read her will be distracted by the readable content of a page when looking.

Prečo práve fúkaná izolácia?

It is a long established fact that a read her will be distracted by the readable content of a page when looking.

Ako prebieha fúkanie celulózovej izolácie?

Fúkaná celulóza ISOCELL je tepelná izolácia z celulózových vlákien, ktorá je vyrobená optimálnou recyklačnou metódou z novinového papiera. Základný materiál pre ISOCELL celulózu je drevo, ktorého vynikajúce vlastnosti sú známe už po tisícročia. Produkcia ISOCELL celulózy prebieha v Rakúsku v jednom z najmodernejších zariadení v Európe.

Čo to vlastne je fúkaná izolácia?
Noviny-celuloza Fúkaná celulóza ISOCELL je tepelná izolácia z celulózových vlákien, ktorá je vyrobená optimálnou recyklačnou metódou z novinového papiera. Základný materiál pre ISOCELL celulózu je drevo, ktorého vynikajúce vlastnosti sú známe už po tisícročia. Produkcia ISOCELL celulózy prebieha v Rakúsku v jednom z najmodernejších zariadení v Európe. Triedený novinový papier sa nahrubo natrhá, zmieša sa s minerálnymi soľami a rozvlákni v mlyne. Takto vytvorené vločky sú odolné proti požiaru ako sú aj odolné proti napadnutiu hmyzom, plesňou, hnilobou. fukana-izolaciaVýroba vďaka neustálej cudzej a vlastnej kontrole podlieha najprísnejším rakúskym, nemeckým a európskym kritériám. Vločka s dlhým vláknom Vás presvedčí extrémne nízkou tepelnou vodivosťou a odolnosťou proti sadaniu aj pri hrubšej izolácii. ISOCELL celulóza nie je toxická, neobsahuje žiadne nebezpečné látky alebo prísady a je na dotyk jemná a teplá. Nedráždi pokožku, nie je agresívna a tým posudzovaná ako sympatická izolačná látka. Odborné ISOCELL podniky s licenciou fúkajú vlákna do dutín pomocou špeciálnych fúkacích strojov. Prečo práve fúkaná izolácia? Vysoká úložná kapacita celulózovej izolácie ISOCELL spôsobuje jednoznačne spomalený prienik slnečných lúčov. Samotné podkrovné miestnosti zostávajú dlho do noci chladné, vďaka čomu môžete nerušene spať. Podobne ako U-hodnotu u tepelnej izolácie je možné prepočítať tiež tepelnú ochranu. Jedná sa tu o tvz. fázový posun. Fázový posun PHI je časový interval uvedený v hodinách, ktorý potrebuje teplotná vlna, aby sa dostala z vonkajšej strany domu do vnútorných priestorov. Čím väčší je fázový posun, tým viac je spomalený ohrev vnútra budovy. Na nasledujúcom grafe je zobrazený fázový posun rôznych izolačných látok v hodinách. fazovy-posun Fúkaná izolácia – priateľská k životnému prostrediu Je všeobecne známe, že vďaka dobrej izolácií sa šetrí nie len vykurovacia energia, ale tiež životné prostredie. Výroba samotnej celulózovej izolácie ISOCELL je z ekologického hľadiska neporaziteľná. V porovnaní s ostatnými izolačnými materiálmi ako je polystyrén, pur pena alebo sklené vlákno je vynaložená primárna energia pri výrobe ISOCELL celulózy o veľa nižšia. Tvorí iba šestinu v porovnaní s vynaložením primárnej energie pri výrobe polystyrénu a tretinu v porovnaní s vynaložením primárnej energie pri výrobe skleného vlákna. energia-fukana Ako prebieha fúkanie celulózovej izolácie? Na nasledujúcom videu sa môžete presvedčiť o tom, že ani stiesnené priestory pre fúkanie celulózovej izolácie nie sú žiadnou prekážkou!

Mať prehľad sa oplatí

Prihláste sa na odoberanie noviniek našej stránky a neunikne Vám žiadna novinka